Suzuki DL 650 V-Strom (2018)

Vlastník PEPE800
Vloženo 28.10.2018
Aktualizováno 28.10.2018

Pohodlna da sa na nej vyblbnuť ale nenuti vás k tomu ako môj predchadzajuci versys ktory pri jazde hlavne v meste pri rozbehoch potreboval viacej plynu.

Motorka koupena od Styx Bratislava - Stromček sa mi nikdy nejako zvlašť nepačil ale prístup predajcu ma uplne zmiatol. Bez zálohy stačilo dva doklady. Malo benzinu...Cyril (predajca šef v jednej osobe) hovory natankuj si dones bloček preplatim ti to. Ja že chce ju aspoň na dve hodinky nech viem či mi bude vyhovovať na dlhšie vyjazdy. On jasne. Išiel som na kochačku po cca dvoch hodinach som sa vratil a bolo vymalovane (to bol utorok). Vo štvrtok bola doma.

První dojmy - Dúfam že som sa už vyblbol tak som chcel niečo zase menej besne ako bol môj byvali versys 650. Ale medzi tym vstrom posíl brzdy aj a hlavne motor ktory je dokonca o 2 kone silnejši ako versys 650 takže to až taky rozdiel nie je. Hlavny dôvod prečo som prešiel na vstrom je skúsenosť na kamaratovom vstrome asi r.v.2006... zrazu som nemusel tolko točiť sustrediť sa na rozbeh len tie brzdy boli zúfalé.

Novy vstrom má podstatne lepšie brzdy. Plyn sa dá davkovať velmi citlivo. Pred tym som nerád chodil cez mesto na versyse čo rozbeh to zbesila jazda proste ma to stále nútilo
isť rychlo. Stromček je ovela pohodovejšia motorka nohy sú na stúpačkach podstatne viac v predu konečne mi nezavadzaju stupačky pri státi na mieste. Sedadlo je ovela pohodlnejšie ako všetkom čo som do teraz mal (Suzuky Marauder 800, Suzuky Bandit 650 r.2005, Yamaha FZ 1 Fazer r.2007, Yamaha Tenere 660 r.2009, Kawasaki Versys 650 r.2015.
Doplnky... už viem čo potrebujem tak to bolo nahadzane na mašino do 2 týždňov: hlavny stojan, zvyšene rajdy +3cm bez uprav hadic a laniek , sw motech zubate stupačky zniženie o asi 1,5cm , V47 litrovy kufor od Givi , Padaky Givi nech to vyzera drsne , maly tankvak na doklady, Spotreba je ešte o cca 0,7l menšia ako na Versyse 650(5,3) vestrom (4,6). Da sa isť na pohodu dlhodobo za 4l turistika +10 až 15 km/h nad limit povolenych rychlosti. Vyfuk sa mi zdal na začiatku tragedia velmi utlmeny (dva katalizatory za sebou) ale už sa trocha vypalil (cca 2800) tak tam je počuť take menšie bublanie.
Čo sa tyka palivomera tak ten ostal rovnako presny ako na staršich ročnikoch vieš tankovať pri poslednych 5 alebo 2 litroch. Na versysovy som tam mal stale nejakych 5-6 litrov.

runda
runda napsal 04.12.18 v 19:45

Dobrá volba

runda
runda napsal 04.12.18 v 19:45 10b.

Dobrá volba

lukasg
lukasg napsal 04.11.18 v 19:20 10b.

dobrá volba

Dan66
Dan66 napsal 01.11.18 v 21:29

Přeji hodně pohodových kilometrů a radosti z nového motocyklu.

PEPE800
PEPE800 napsal 01.11.18 v 07:14

valasek veď mi to aj trvalo násť tú správnu