Triumph Bonneville T120 (2017)

Vlastník Lemmy_UK
Vloženo 18.10.2018
Aktualizováno 7.2.2019

Jarní výlet Německo

Vloženo: 19.05.2019, Uskutečněno: 09.05.2019, Stav tachometru: 3000 km, Zhlédnuto: 13x

Tak jsme spolu vyrazili na výlet. I přes deštivý květen jsem ve čtvrtek 9. odpoledne nabalil motorku a přes Uherské Hradiště, Strážnici, Skalici, Holíč a Hohenau dorazil na Vídeňské hlavní nádraží.
Odtud nás čekala noční jízda do Rakouského Feldkirchu. "Naloďování" na palubu autovlaku Vídeň - Feldkirch proběhlo úplně v pohodě. Je potřeba pochválit naprostou profesionalitu pracovníků ÖBB, kteří měli vše pod naprostou kontrolou. Motorku zajistili, přikurtovali a vše jim trvalo asi 5 minut. Kurty samozřejmě měli svoje. Zkrátka za cenu jízdenky bylo o vše dobře postaráno.
Není asi potřeba popisovat čistotu a pořádek v kupé lůžkového vagónu. ÖBB prostě prodává kvalitu. Vybavení kupé - lůžko, WC, umyvadlo, sprcha.
Ráno, hodinu před příjezdem do Feldkirchu mě probudil stevard se snídaní, která je taktéž v ceně jízdenky.
"Vylodění" proběhlo naprosto v pohodě. Od cca 09:00 jsem měl před sebou přejezd do Lindau v Německu a potom takou délku Německé alpské cesty (DAS), jakou jsem si vzhledem k počasí mohl užít.
Nakonec jsme si s poklidně pobrumlávajícím Bonnevillem DAS užili v délce cca 260 km. Bylo co vidět, i projet. Bodamské jezero na startu, serpentiny na Oberjoch (1200 m.n.m.), zámek Neuschweinstein, kostel Wies, klášter Ettal, Garmisch-Partenkirchen, jezero Walchensee a následující serpentíny, Bad Tölz.
Počasí se bohužel střídalo někde mezi pouhým poprcháním, deštěm a občas bez deště. Z Alp se táhla pořádná zima.
Naši vyjížďku jsme ukončili v pátek v Mnichově. Večeře v Mnichovském parku pod Čínskou pagodou byla super a byla tak trochu odměnou za to horší počasí. V plánu na sobotu jsme měli Berchtesgaden a Linz a na neděli potom Melk a Kreims v Rakousku. Počasí se bohužel zkazilo natolik, že nás ráno probudil déšť silný jako hrom a proto jsme se vydali na cestu domů. Za sobotu ujeto celkem 700 km. Trochu jsme uschli a zahřáli se až někde za Jindřichovým Hradcem.
Kdo si zaslouží pochvalu?
- Můj Triumph Bonneville za naprostou spolehlivost a taky za jeho vyhřívané hefty
- Výrobce kufrů Hepco-Becker za vodotěsnost
- Obsluha benzinové pumpy Shell v Třebíči za přijetí 500,- Kč ve stavu mokrého hadru na podlahu
- Němečtí cestáři za dokonalý stav silnic v podhůří Alp
- Manželka s dětmi za to, že mě pustili, i když viděli, do jaké sloty vyrážím

Nakonec ale vyjížďku hodnotím kladně a těším se, až někdy za lepšího počasí projedu DAS celou.

• Menší okruh po Čechách

Jaké je nejlepší rozhodnutí ve čtvrtek? Vzít si na pátek dovolenou! :-) Tak jsem se jeden čtvrtek v červenci rozhodl, že se beze mě v pátek obejde firma, o víkendu potom rodina a celé se to tak hezky sešlo že i kám

Vloženo: 28.07.2020
    Uskutečněno: 10.07.2020
  • Craven Equipment

Nové kufry! Craven Equipment, Bungay, Suffolk, England. Hledal jsem opravdu dlouho a pořád jsem spekuloval jaké kufry osadit. Začal jsem nosičem. Hepco - Becker byla asi nejlepší volba. Zavazadla mi už ale trochu zamota

Vloženo: 29.03.2020
    Uskutečněno: 29.03.2020
  • Tourist trophy 2019

Tak jsme si uspořádali takové menší Tourist Trophy. Pěkně postaru z místa A do místa B. Průjezdní body a fanynky v doprovodné vozidle. Asi by nikdo nevěřil, jaké může být dobrodružství jet z Otrokovic do Českých Budě

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.08.2019