Victory Hammer (2012)

Vlastník tuareg21
Vloženo 17.10.2018
Aktualizováno 2.1.2024

Vloženo: 19.06.2020, Uskutečněno: 17.06.2020, Stav tachometru: 7595 km, Zhlédnuto: 52x

Jak jsem již psal v příspěvku "zadní nosič", tak je stále častější potřeba si na výlety brát něco s sebou. Takže jsem vyrobil zadní nosič a na ten se rozhodl koupit kožený kufr. Na internetu jsem si vybral několik variant, vyrobil z kartonu makety a přemýšlel, která bude nejlepší. Nakonec jsem se domluvil v nedaleké prodejně příslušenství a kufrů, že se tam stavíme i s motorkou a vyzkoušíme to v reálu. Zkusili jsme asi 5 kufrů a vybrali ten, co se k motorce nejvíce hodil. Vřele doporučuji prodejnu www.moto66.cz - výběr obrovský, pán velmi ochotný.
No a pak stačila vyřešit otázka jak kufr přidělat. Pán v prodejně dal dobrý typ, že to kluci často přidělávají šrouby přímo k opěrce. Tak jsem se toho chytil, vyrobil 2 hliníkové obdélníky, do kufru vyvrtal tři díry a kufr přichytil šrouby k opěrce. Nikde nepřekáží (hlavně vzhledově) žádné pásky, popruhy a drží to jak přibyté. Zespoda jsem to ještě pojistil dvěma dodávanýma koženýma popruhama a je to perfektní.
Nyní již můžeme vyrazit na delší výlety i přes noc

e-Kája (20) napsal 26.02.2021 v 01:20+1

Nechci ti kazit radost, ale moje estetické cítění mi říká, že tenhle typ kufru se designově na tuhle motorku příliš nehodí. Proč jsi nešel cestou dvou bočních kufrů? Takhle jsi tím ten nádherný zakulacený zadní blatník úplně zazdil. A i ta černá barva kufru k bílo červené motorce mi tak nějak nesedí. No nic, hlavně že se to líbí tobě. Neber to jako kritiku, ale mě osobně by se u téhle motorky líbily jen boční kufry, například tohoto typu:

Nejsou sice úplně levný a nevím zda se dají sehnat v EU, ale tahle motorka by si je po designové stránce určitě zasloužila

2 reakce

tuareg21
tuareg21 26.02.2021 v 21:30

Ahoj, děkuji za komentář. Boční kufry jsou samozřejmě výrazně krásnější a byly jasnou první volbou, kterou jsem zvažoval a cca půl roku řešil. Více než kožené se mě líbí plastové, které bych dal přesně do barvy motorky. Narazil jsem však na několik problémů, které byly řešitelné a jeden, který byl neřešitelný:
1) kufry by museli být velice snadno sundavací (vzhledem k úzké garáži) - řešitelné - dalo se vyřešit mechanizmem, co jsem našel na Highway Hawk
2) kufry musejí být opravdu velmi nízké (co se týče výšky), protože na pravé straně jsou výfuky poměrně vysoko - řešitelné - chtělo to dost hledání, ale něco by se dalo koupit - kožené i plastové
3) neřešitelný problém byl a je ale ten, že pokud jsem si z kartonu vyrobil přesný rozměr vybraného kufru a přidělal ho na motorku, tak se tam "nevešla" manželka - respektive se ji tam nevešla noha - mám poměrně malou manželku (153cm) a pokud si sedne na sedačku, tak zbývá opravdu velmi málo místa v trojúhelníku zadek x koleno x stupačka - zkrátka se ji nevejde kufr pod stehno a před lýtko, protože tam má málo prostoru (když jsem si s modelem kufru sednul na zadní sedačku já, tak bylo vše v pořádku). Ani když by se kufr dal co nejvíce dozadu (těsně před zadní blinkr), tak se jí tam noha nevešla - když byl kufr (model) přidělaný, tak se jí noha o jeho vrchní část opírala a nedosáhla pak na stupačku. A toto jsme bohužel nevyřešili a tak přišel na řadu plán B - zadní nosič a kufr co tam je nyní. Nicméně neříkám, že to je poslední řešení - je to levné řešení, které je ale funkční, abychom mohli jezdit na delší výlety a tak to bylo zatím myšleno.

PSanec (130) napsal 19.06.2020 v 21:02

Moc pěkná práce,v jednoduchosti je krása.

• Výměna aku + výměna oleje + výměna RZ

11.6.2023 - výměna baterie - stará sice ještě startovala, ale již bylo slyšet, že má s roztočením motoru problémy, tak jsem ji preventivně před motodovolenou vyměnil (jak byla stará nevím, v době koupi motorky v roce 201

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.06.2023
    Uskutečněno: 25.06.2023
  • Výměna pneu, servisní prohlídka

Před sezónou nastal čas na základní servis a tentokrát i na výměnu obou pneumatik. Přední pneumatika byla KO, zadní by ještě pár tisíc km dala, ale vzhledem ke stáří pneu (obě byly původní z výroby) nebylo co řešit a by

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2021
    Uskutečněno: 29.03.2021
  • Zadní nosič

Nastala potřeba sebou občas vozit nějaké věci (oblečení, sváču atd.) a tak byla přede mnou otázka - kam s ním? Hledal jsem něco na internetu, ale nic vhodného nenašel. Mám upravevý i držák opěrky, takže žádný nosič neměl

Vloženo: 18.06.2020
    Uskutečněno: 08.05.2020