Victory Hammer (2012)

Vlastník tuareg21
Vloženo 17.10.2018
Aktualizováno 2.1.2024

Vloženo: 18.06.2020, Uskutečněno: 08.05.2020, Stav tachometru: 7316 km, Zhlédnuto: 23x

Nastala potřeba sebou občas vozit nějaké věci (oblečení, sváču atd.) a tak byla přede mnou otázka - kam s ním? Hledal jsem něco na internetu, ale nic vhodného nenašel. Mám upravevý i držák opěrky, takže žádný nosič neměl vhodnou rozteč. Padlo tedy rozhodnutí na to si ho vyrobit. Nikdy jsem nic takového nedělal, takže výsledek byl nejistý, ale za zkoušku to stálo. Přichycení mělo být na šrouby opěrky, aby to bylo co nejméně rušivé a skované.

Takže pojďme vyrábět:
1) Nejdříve jsem si vyrobil několik variant kartonového nosiče, než byl jeden akceptovatelný
2) Pak jsem překreslil kartonovou formu na plech
3) Pomocí nůžek a rozbrušky jsem ho vystříhal
4) Plech se pomocí kladiva naohýbal jak bylo třeba
5) Provedla se zkouška na motorce
6) Do již vytvarovaného nosiče se rozbruškou vyřezali otvory, aby to k něčemu vypadalo, aby ho to odlehčilo a aby na něj byla možnost přichytit zavazadla
7) Nosič jsem nastříkal černou barvou - barvou HAMMER - jakou taky jinou jsem mohl zvolit, když jsem našel tuto v prodejně
8) Nosič jsem namontoval na motorku

Proces to byl docela dlouhý, celé to trvalo pár měsíců. Ale jak jsem již uvedl, je to moje prvotina v této oblasti. Nosič samozřejmě není dokonalý - z hlediska naohýbání, kvality laku atd., ale již od začátku bylo počítáno s tím, že stejně nebude moc vidět, takže to vůbec nevadí. Důležité je, že je funkční. Hlavní je, že jsem si ho dokázal vyrobit "sám" (s velkou podporou tchána) a že mě celý nosič vyšel na cca 300Kč - plech byl nalezen v garáži, svoji a tchánovu práci nepočítám, takže náklad byl pouze barva, 2x kotouč do rozbrušky a 1 zlomený vrták

L6L (50) napsal 04.01.2022 v 19:45

Máš šikovného tchána
Tváření za studena
Pozn. orezlý plech je dobré prvně stříknout hliníko-zinkovým podkladem, pak stačí vrchní (obyčejný) metalický lak nebo lze užít i vypalovací.

dekel (30) napsal 19.06.2020 v 07:12

• Výměna aku + výměna oleje + výměna RZ

11.6.2023 - výměna baterie - stará sice ještě startovala, ale již bylo slyšet, že má s roztočením motoru problémy, tak jsem ji preventivně před motodovolenou vyměnil (jak byla stará nevím, v době koupi motorky v roce 201

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.06.2023
    Uskutečněno: 25.06.2023
  • Výměna pneu, servisní prohlídka

Před sezónou nastal čas na základní servis a tentokrát i na výměnu obou pneumatik. Přední pneumatika byla KO, zadní by ještě pár tisíc km dala, ale vzhledem ke stáří pneu (obě byly původní z výroby) nebylo co řešit a by

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2021
    Uskutečněno: 29.03.2021
  • Kufr

Jak jsem již psal v příspěvku "zadní nosič", tak je stále častější potřeba si na výlety brát něco s sebou. Takže jsem vyrobil zadní nosič a na ten se rozhodl koupit kožený kufr. Na internetu jsem si vybral několik varian

Vloženo: 19.06.2020
    Uskutečněno: 17.06.2020