Yamaha XV 1900 Raider (2014)

Vlastník Kubbeš
Vloženo 24.9.2018
Aktualizováno 28.9.2018

Prostě vzducháč 1,9 do V. SCL verze.

Harley Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide: Protože jsem mezitím narazil na XV1900 Raider

První dojmy - Pecka. Fascinuje mě ten obsah. Do ruky padla skoro okamžitě a ihned po rozjezdu zmizelo 370kg (vzhled hodně klame) její váhy. Tohle má prostě brutální zátah a chová se ukázkově. Žádné vibrace. Původně jsem chtěl Africa Twin CRF 1000, ale nakonec jsem se rozhodl cestovní endura opustit a šel do chopperu.

Motorku bych doporučil pro - Na této lokomotivě jezdí i holky, takže asi pro každého. ... jen jí teda nesmí položit (350kg suchá)

Doplňky na motorce - Momentálně vše originál. Mám SCL verzi, takže plánuji maximálně padáky, originál štítek, dozadu 240tku a Cobra Speedster Swept Black Exhaust.

Raider jsem si vybral proto, že je to krásná motorka a řekl bych, že se docela špatně škatulkuje - chopper, cruiser, powercruiser ...
Velký obsah a s tím spojený krouťák. Jde krásně do zatáček, ikdyž je fakt těžká. Podle mě vážne pohodlná (na chopper). Spotřeba cca. 6l/100km. Servis, poruchy zatím nevím - je sotva zajetá cca. 1500 mil,
Pro spolujezdce to musí být asi očistec na origo sedadle. Úložný prostor momentálně žádný a plánuju maximálně baťůžek na zadní sedadlo. Nějak se mi ty kufry nelíbí.

Ve finále není tak hodná jak jsem si na začátku myslel a na opravené silnici, kde byli fleky posypány jemným štěrkem mi to dala náležitě najevo. V tu chvilku mi připadalo, že má snad tunu a řekla si o respekt. Je to prostě mašina na cestování a má ráda dobrý asfalt.
Vzhledem k tomu, že máte mezi nohama 1,9 vzducháč, tak do města fakt vhodná není. Obzvlášť v létě, pakliže strojvedoucí není masochista.

Nevýhody určitě nějaké má, ale zatím mě napadá jen jedna - nikdy se na EU kontinentě neprodávala, takže servis, ceny dílů atd., s tím spojené.

... no 5 řádků jsem splnil .. ufff a časem tomu dám štábní kulturu.

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 06.07.21 v 11:38 10b.

Já na ni přešel právě z wide glide. Zatím nelituji. Podvozek a brzdy jsou jinde. I ceny servisu jsou ve prospěch Yamahy.

Petak76
Petak76 napsal 10.12.18 v 13:57

pěkná

Čadil
Čadil napsal 30.09.18 v 09:13 10b.

žižala.
žižala. napsal 28.09.18 v 15:39 10b.

Parádní kousek.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 25.09.18 v 19:00 10b.

super kousek , taky s námi jeden jezdí. Tak hodně šťastných kilometrů a ať se daří .