Yamaha XVZ 1300 Venture Royale (1990)

Vlastník sm3ky
Vloženo 6.9.2018
Aktualizováno 15.4.2020

Mám rád klasiku. Toto je motorka,kterou jsem viděl jako dítě. Ani ve snu mě nenapadlo,že ji někdy budu mít.

První dojmy - Poprvé velký respekt,ale nebylo to tak hrozné jak se všude píše.Je obrovská.Koupil jsem ji od kamaráda a první cesta domů byla v noci a v dešti,super na začátek.Brzdy nejsou slabé jen to na tu hmotnost chce použít více síly.Jinak jede jako z praku a zatáčky? Ha ha jen se pořád směju,nechce se mi věřit,tak stará a tak dobrá.

Je to babička,není co moc o čem psát. Nečekám ABS a další el.pomůcky. Má duální brzdy, automatické vypínání směrovek,když praskne v hlavním světle žárovka tak se rozsvítí kontrolka,dále kontrolky na hladinu oleje v motoru,přední i zadní brzdové kapaliny,přední i zadní tlumiče jdou přifouknout(jen zvedá motorku bez vlivu na tvrdost,asi aby ji mohli řídit i malí kluci jako já i obři). Žádná ekektronika .Vůbec na ní nefouká i hudba ve 130 je to pohoda. Dá se sní jezdit velmi pomal,ale i hooodně rychle. A ten zvuk,když ji dám přes 5000. To se musí slyšet.Cestování je luxus,nohy,zadek nebolí i batůžek si lebedí. Mám moc rád staré stroje.Když na ní jedu pořád se směju.
13.3 2020 Zdravím všechny,Vendulku neustále mám,jsem s ní moc spokojený,už se těším na další kilometry s ní.Je to sice babička,ale v nejlepších letech. Dala na otočku moře v Itálii a zpět. Po dálnici,rychlost 130+ ,spotřeba ve dvou s bagáží 5,5 ,veliká spokojenost.

Guga
Guga napsal 16.04.20 v 07:58 10b.

Nádherná klasika

abbany
abbany napsal 16.04.20 v 06:38 10b.

Je z tebe cítit radost, co je dnes vzácnost. Užívej a hlavne kolama dolu

Yarra1
Yarra1 napsal 15.04.20 v 20:46 10b.

Ahoj jsem rád, že ti dobře slouží a že jsi s ní spokojen. Když jsem ti ji nechal, byl jsem trochu smutný. Takovou už si nepořídím. Mám teď taky pohodovou motorku, ale s Vendulou se to nedá srovnat. Tak přeju ať i nadále slouží k plné spokojenosti.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 13.03.20 v 09:24

hrozně hrozně moc ti závidím. Je to nádherný stroj.

Svopet
Svopet napsal 09.07.19 v 16:28 10b.

Mám ji také a plně sdílím tvůj stálý úsměv