Yamaha YZF-R6 (2002)

Vlastník pon69
Vloženo 3.9.2018
Aktualizováno 8.10.2018

Ačkoli mě z ní hodně lidí zrazovalo, je to super motorka. Oproti gs je dost živá a divoká, ale vše je o zvyku a já se s ní každou projížďkou sžívám

První dojmy - Jelikož jsem motorku nekoupila od seriozniho prodejce, motorka cestou domů hodně cukala, což mě znepokojovalo, ale po servisu, který dělal můj šikovný kamaráda jede jak má a cítím se na ní stále líp.

Zápor motorky jsem stále ještě pořádně nenašla.Když člověk jezdí s rozumem a respektem a pomalu přichází na to, co motorka dokáže, nemůže být jediný problém. Technickým záporem u těchto motorek s tímto rokem výroby je praskání vložek ve válcích, ale to zatím naštěstí není můj případ... doufám tedy, že ani nebude.
Motorku jsem koupila od pána, který o motorce nic nevěděl, nicméně věděl, že není v top stavu... a to mi neřekl. Motorku jsem nechala opravit a i když jsem od jednoho servisáka slyšela, že problém s cukáním a vysokou spotřebou (najela jsem 120 km a prázdná nádrž) je právě ve zmiňované vložce. Opak byl pravdou, s motorkou si nakonec poradil můj mladý kamarád, který ji opravil a zjistil, že problém byl v jednom z kraburátorů.
Oproti GS je motorka těžší a vyšší, ale vše je o zvyku. Do zatáček jde lehce, ale mám k zatáčkám zatím ještě trošku respekt. Motorka jede krásně a rychle, ale táhne až ve vyšších otáčkách, což mi nevadí.
Motorka dle mého názoru není por začátečníky, nebo aspoň ne pro ty, co by se na R6 učili jako na uplně první motorce, jelikož například při výjezdech musí člověk opatrně s plynem, což na GS nebylo tak horký. S motorkou jsem za den najela kolem 350 km a na pohodlí si stěžovat nemůžu, nepříjde mi jako nepohodlná motorka, ale pohodlnější je svižnější jízda oproti pocukávání po vesnicích.

panamira
panamira napsal 08.09.18 v 17:50 10b.

pon69
pon69 napsal 04.09.18 v 10:53

Děkujeme

Petak76
Petak76 napsal 04.09.18 v 09:35 10b.

...tak to smekám před dámou :)...hlavně kolama vždycky dolu

Brukev
Brukev napsal 04.09.18 v 09:34 10b.

Hezká kombinace