Honda XL 125V Varadero (2003)

Vlastník Ondras125
Vloženo 23.8.2018
Aktualizováno 7.8.2019

Koupena od staršího majitele z Německa, nájezd pouhých 8500km, jsem třetí majitel. Po 9měsíčním pozorování v garáži a čekání na řidičák jsem se letos v květnu konečně mohl legálně projet.

Sachs Roadster 125: malá nabídka v ČR i DE

První dojmy - Vysoký posez, nezní jako sekačka, jede to slušně (jediná motorka, kterou jsem před Varaderem řídil, byla Honda Monkey 50) a je poměrně těžká.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé i starší, kteří chtějí univerzální moto na cestu pro rohlíky nebo do Alp, po silnicích, ale i v lehčím terénu

Doplňky na motorce - Topcase TecTake na 2integrálky, 12V zásuvka 2*usb, tankvak Givi

Vybíral jsem první motorku. Chtěl jsem čtyřtakt, dvouválec a nejlépe vodou chlazený. Taky aby byla větší, třeba na CBR 125 bych se se 184cm skládat nechtěl:) Varadero byla vlastně skoro jediná a jak se později ukázalo taky nejlepší možnost.

Jelikož je to první motorka, nemůžu ji moc oproti ostatním hodnotit, možná jen drobné srovnání s Yamahou YBR 125, na které jsem odjezdil autoškolu:

Jízda je na ni mnohem přijemnější než na YBR, vysoký posez, široká řidítka, je mnohem stabilnější a celkově je pocit z jízdy jistější. Motor oproti YBR skoro nepoznám, že mám nastartováno. Vibrace dvouválce jsou podstatně menší, citelnější vibrace jsou cítit až kolem rychlosti nad 100km/h. Výkon většinou stačí, na běžné ježdění dostatečně. Spolujezdec má místa až až, sám na ní mám najeto pár desítek km vzadu a posez je super, přítelkyně přes 4000km a krom toho, že se tam hůř leze, je to v pořádku:)) Spotřeba záleží dost na stylu jízdy a plynulosti. Po městě a při svižných jízdách se dostanu na nějakých 3,8l/100km, ale mimo město na delší trasy žrala 3,2l/100km, ve dvou potom 3,4-3,6l/100km.

Už při koupi nefungovaly hodiny na displeji tachometru, to již předchozí majitel vyřešil nalepením hodin vedle tachometru, po najetí asi 9000km mi ale začal odcházet i displej počitadla kilometrů, je trochu rébus poznat kolik je stav km:) asi budu muset sehnat nový tachometr. Jinak poruchy zatím žádné.