Yamaha FJR 1300 (2005)

Vlastník LukšaRR
Vloženo 11.8.2018
Aktualizováno 19.1.2019

FJR 1300, pomalu není co psát, je tady o ní už napsáno mnoho, parádní sportovní cesta, se kterou člověk projede téměř celou Evropu, parádní svezení !

První dojmy - První dojmy byly fajn, po příjezdu na inzerát, v tomhle roce, ten stav, provedení, komunikace s prodávajícím, vše hodnotím na výbornou, neváhal jsem, pořizoval jsem v zimě, takže jsem naložil na přívěs a projel jsem ji až po asi dvou měsících :) Naložení a vyložení stroje do garáže nepočítám.. na jaře na první projížďce, super, spokojenost maximální, to co jsem jsem od stroje očekával,se naplnilo !

Jak říkám, napsáno nahoře, všichni, komu se tento stroj líbí, vědí, mají načteno, o FJRu už toho bylo napsáno mraky.
Nadchnul mě před lety, když jsem o něm četl poprvé článek, když FJRo vyšlo, líbily se mě tvary a zpracování motorky, originál kufry, které motorce dávají smysl a právě ji dělají krásnou. Je to cesťák se sportovním charakterem, mám verzi s ABS, třetím kufrem od Givi, ten mě vůbec nebere, nejezdím s ním při běžné vyjížďce, ale na delší trip se hodí. Přídavné nastavitelné plexi, dobrá věc. Vyhřívané hefty jsou taky super, pocítil jsem a užíval si nyní poprvé při sjezdu z Grossglockneru, kdy nás chytil totální chcanec, 12 stupňů, takže ano, dobrá věc. O dalších věcech je opravdu zbytečné psaní, je to originál stroj, motor parádní, brzdy dobré, podvozek je nastavitelný, žena když, tak je vzadu spokojená, kufry luxus, spotřebu neřeším, servis, servisuji pravidelně.
FJRo je zkrátka na dlouhé cesty, ale když se člověk na ní poskládá, i plně naložený, ve dvou, plexi dolů, tak se na ní dá letět ryze sportovně a člověk se bojí pouze o zadní kufr :) Teď aktuálně po tripu v Itálii, přes Glock a domů a maximální spokojenost / přes dva tis km v sedle za týden a supr, jen je třeba aktuálně mrknout a přetěsnit přední vidle a jede se dál ( - opraveno ).
Tenhle stroj nějakou dobu v garáži zůstane, a pak už pouze směřovat zase na něco většího, možná Advíka v plné zbroji apod. :) uvidí se.