Honda VFR 800 (1999)

Vlastník Pafka.7
Vloženo 31.7.2018
Aktualizováno 7.11.2019

Sice už trochu starší kousek, ale myslím že k účelům ke kterým byla stvořena, sport - touring, dobře poslouží i dnes.

První dojmy - No snad se na ni nějak složím (202 cm), no docela to jede, určitě si budeme rozumět.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo hledá parádní svezení za rozumné peníze a nepotřebuje nutně elektronické serepetičky.

Doplňky na motorce - -kufr GIVI V46
-laděný výfuk Delkevic
-rozšíření zrcátek

Už máme něco najeto, kroutíme spolu třetí sezónu.
Pořizoval jsem si ji vlastně trochu z nouze. Kamarád mě pozval na moto akci s bandou se kterou začal jezdit. Nenápadně mi naznačil, že s mojí nynější strojovnou, Honda Transalp 600, asi nebudeme standartní tempo této party stíhat.A protože po předchozím výletu s batůžkem do Alp, jsem i já uznal, že přes všechny jeho kvality Alpovi přece jen nějaký ten koník chybí. Bylo rozhodnuto pořídit něco silnějšího v podobné cenové hladině jako je Transalp.
Vítězem se stalo VFR.
Nejdřív panovali trochu obavy jak se na ni složím, ale není to zase takový problém. Jen nohy si museli, po ježdění na endurech, trochu zvykat na ostřejší úhel v kolenou.
A hlava na úplně odlišný způsob řízení. Po zhruba pěti stech kilometrech už bylo vše v pohodě a já si začal užívat parádní svezení.
I když Varadero není rozhodně žádné ořezávátko, musím uznat že VFR-ko a jeho motor který vyloženě "letí" do otáček mě příjemně překvapil a pocitu když se vytočí nad 6000 ot/min se nějak pořád nemůžu nabažit :) .