Triumph Legend (1999)

Vlastník krystof-k
Vloženo 21.7.2018
Aktualizováno 15.11.2022

Je to poradný kus motorky jak ze 70 let na pohodové ježdění okolo komína, do práce nebo dlouhý výlet. Prostě pro radost z jízdy a života.

Triumph Adventurer: Rozhodoval jsem se mezi Legendem a Adventurem. A první v inzeratech byl Legend, tak jsem do do něj šel.

První dojmy - Hned mi padla do ruky, nízký ký posez i pro menší postavy, skvěle ovladatelná. To hvizdani motoru mě uklidňuje. Jen ty brzdy jsou trochu slabší.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co mají rádi starší poctivé motorky. Nechtějí jezdit závody. Mají rádi takové to vyleteni na motorce.

Doplňky na motorce - Podpěry pod brašny.

Hledal jsem motorku klasické stylu. Hodně železa a poctivého plechu. Motorku na kochani po krajině. To Triumph splnil na jedničku.
S Triumphem jsem spokojený, jsme spolu už tři sezóny. Začátek byl trochu těžší než jsem našel někoho kdo se o něj bude starat. Nikomu z okolí se do toho nechtělo, karburátor, trivalec a k tomu Triumph. Když jsem měl japonské motorky tak to nebyl problém, no nevím. První zkušenosti se servisem hrůza, děs a fusarina. Byl jsem z toho pěkně naštvaný. Motorka pro výměnu řetězovky 2 měsíce v servise, po ujetí 20 km začal téct olej snad i z výfuku. Pak mě zachránil skvělý mechanik z Dobříše. Motorky jsou jeho život a je to vidět. Náhradní díly nic moc levného, ale když ji máš rad. Sehnat doplňky je velmi těžké, podpěry pod brašny jsem objednával v Itálii.
Motorka je krásně ovladatelná, nízký posez je skvělá i pro menší postavy. Výkon motoru je dostačující i na dálnici. Ale motorka se cítí nejlépe na okreskach. Brzdy jsou slabší na váhu a výkon motorky. Spolujezdec má luxusní pohodlnou sedačku, manželka je nadšená. Úložný prostor není žádný, chci sehnat nějaké hezké brašny.
Kazdy rok jezdím s kamarády na delší výlet (5 až 7 dní) Letos jsem vezl i stan a věci na týden a bylo to v pohodě. Už teď se těším na další . O prázdninách jezdím do Prahy do práce po dálnici a z práce po okreskach. A je to senzační relax.

Jenda1319
Jenda1319 napsal 31.01.21 v 09:12 10b.

No jasně, když jezdíš na servis na Dobříš, můžeme se určitě někdy potkat;)... Kam tam jezdíš? Jinak Triumph vypadá super, byla to taky motorka o které jsem přemýšlel, nakonec jsem skončil u MG a užívám si to...

rade35
rade35 napsal 13.01.21 v 09:52 10b.

Taky sem se rozmýšlel mezi těma dvěma a padl první adventurer a spokojenost...nech dělá radost Legenda

Straycat
Straycat napsal 06.01.20 v 14:00

Parádní stroj!

marafzs600
marafzs600 napsal 09.03.19 v 12:32 10b.

Pěknej kousek od triumphu

spike-cz
spike-cz napsal 22.12.18 v 17:55 10b.

krásná motorka.
Ať ta řetězovka teda dopadne na podruhé jak se patří