Suzuki SV 650 (2001)

Vlastník ORi_SV
Vloženo 8.7.2018
Aktualizováno 28.11.2021

Vloženo: 28.03.2022, Uskutečněno: 27.03.2022, Stav tachometru: 44500 km, Zhlédnuto: 22x

Odolával jsem vážně dlouho. Ano, sériový výfuk nemá i tak vůbec špatný zvuk a hlavně neštve sousedy, ale dvouválec si vždycky zaslouží trochu víc. Důvod, proč jsem tak dlouho odolával výměně výfuku za laděný je prostý. Jednoduše nemám rád úpravy, které nejdou vrátit zpět, a jelikož SV má výfuk řešený tak špatně, že se kvůli jeho výměně musí rozřezávat, prostě jsem to oddaloval, co to jen šlo.

Pak ale celý tento problém vyřešila má drahá polovička, která mi objednala a koupila. Naštěstí přesně věděla, který bych tak na SVčko fláknul, a tak jsem jako dárek rozbaloval krásného leštěného Dominatora, který se vzhledově až tolik neliší od toho sériového. A jelikož byl výfuk doma, už se prostě nedalo svítit a výfuk tam jít musel. Přece bych nezklamal svou úžasnou ženu, že jo... :)

Plán byl jasný. Ještě před začátkem sezóny výfuk vyměnit. Jenže jsem chtěl naposledy sériový zvuk ještě slyšet, a tak jsem se rozhodl, že výfuk vyměním u sebe na dílně (tu mám cca 25 km od garáže - to by mělo na rozloučení se s původním výfukem stačit). Přijedu na dílnu, dám si kafe, něco na zub a trochu motorku počistím. To jen aby výfuk zchládnul. Až bylo snesitelné na něj sahat, šup do ruky vercajk, flexu a pojďme na to!

Po namontování a následném startu jsem se trochu vyděsil. "PROBOHA, CO JSEM TO UDĚLAL?!".

Už na volnoběh motorka dělala totální rachot, ale mohlo to být také interiérem dílny, kde se zvuk prostě trochu víc rozléhá. Hrábnu lehce po plynu a zděšeně se ptám opět na tu samou otázku. Příjemným překvapením ale byla odezva na plyn. Ta se o 100% zlepšila, jenže randál to dělalo vážně obrovský. TOHLE NECHCI! Sakra, zku*vil jsem si sériový výfuk a dal tam něco, co mě bude štvát každý kilometr! Tohle prostě nééééé. Musím dokoupit ještě DBkiller a doufat, že se to o dost zlepší. No nic, teď už s tím nic neudělám, jedeme domů.

Jenže během cesty se stalo něco, co odporuje všem mým kodexům. Nikdy jsem nechtěl takovej randál, jenže... po pár kilometrech jsem si to naprosto zamiloval. Za 1) odezva na plyn je vážně fantastická a za 2) nenávidím se za to, ale ten zvuk je naprosto boží! Zvuk jako takový je vážně epický, a to člověk nemusí přidávat ani moc plynu. Ovšem to, co se děje po ubrání plynu, to snad návykové skoro jako sex a jakákoliv droga na světě (ne, že bych vůbec nějakou krom marijánky zkusil ), ale zavřete zhruba v 4500 otáčkách plyn a to, co se začne dít, to je fakt něco. Střílení z výfuku a rány, co to dělá, to je fakt dokonalé!

Takže ať to zkrátím... Dopadlo to tak, že místo okamžitého schování motorky do garáže, jsem si dal okolo 100 kilometrů a rozhodně nejel tak plynule, jak jsem zvyklý. Jo, zvuk je fakt návykový a naprosto dokonalý. Rozporuje to sice mému přesvědčení, ale miluju to!

A DBkiller koupím jen kvůli sousedům na celé ulici. Jsem člověk ohleduplný a navíc si nechci rozvrátit vztahy. A je mi jasné, že ne každý z ulice bude mou radost z nového laufu sdílet Hlavně v čase, kdy okolo sedmé hodiny ranní pojedu na mašině do práce.

Takže závěrem... Uvažujete na jakémkoliv dvouválci nad laděným výfukem? Neuvažujte a prostě si ho kupte! I když si myslíte, že ne, tak ano - budete ho milovat!

KAWAHAB (2) napsal 30.03.2022 v 16:32+1

Všechno OK .. Dokud na tebe ráno nasraná sousedka vylije kýbl vody

1 reakce

ORi_SV
ORi_SV 05.04.2022 v 20:25

Souhlasím :D naštěstí mám hodné sousedy a vždy na ranní starty instaluju DB-Killer :D

• Znovuzrození...

Už jednou mě SVčko bohužel vypeklo. Resp. je nutno podotknout, že jsem jej spíš vypekl já a místo odstavení motorky při první vlaštovce, která značila problém, jsem měl silnější (a nezodpovědné) nutkání dojet domů a nadě

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.11.2020
    Uskutečněno: 19.09.2019
  • Předčasný konec vyjížďky...

Tak mě poprvé motorka nechala ve štychu. Jedu si tak vesele s úsměvem na tváři, v jednom z nejteplejších dnů na konci této sezóny a najednou... je potřeba tankovat :) Dobře, zastavím na čerpací stanici (preferuji Benzinu

Vloženo: 13.09.2018
    Uskutečněno: 12.09.2018