Suzuki DR 350 (2000)

Vlastník maRos_lh
Vloženo 8.7.2018
Aktualizováno 2.6.2019

Cez hory, lesy potoky ale aj po okreskách...

První dojmy - Po dlhých rokoch motorkovej abstinencie som si asi lepšie nemohol vybrať.

Motorku bych doporučil pro - Ak chceš podnikať vyhliadkové jazdy po kopcoch v okolí, v??šinou bez spolujazdca, a máš rád staršie endurá, tak táto motorka je pre teba stvorená.

Doplňky na motorce - - tlmič výfuku Arrow
- ochrany rúk s Al výstuhami
- zadné LED smerovky + polovodičový prerušovač
- modifikované prepákovanie zadného pruženia
- sklopné spätné zrkadlá

Potreboval som motorku, ktorá ma prevezie cez kopce a občas nakrátko po asfaltke. Primárne sa čo najviac vyhýbam cestám, po ktorých jazdia autá, ale ak už som na ceste, nechcem byť večne predbiehaný. Takže vysoké zdvihy, 130kg a 130km/h boli parametre, ktoré mi presne sadli.

Reálny rok výroby nepoznám, 2000 je údaj z TP. Takisto aj skutočný výkon je otázny, ale nejako ma to netrápi.

Za rok som na nej najazdil cca 6000km. Po pár pádoch v klzkom teréne, kedy som odlomil asi všetko, čo sa dalo, som vymenil zrkadlá za sklápacie, smerovky za lacné led z e-bayu, a kryty rúk sú s Al výstuhami.

Motor ťahá krásne, aj keď to nieje žiadny pretekár. Treba trochu častejšie radiť a držať motor nad 3500/min, ale všetko je silou zvyku. 6 stupňová prevodovka je vynikajúca, až na jednu maličkosť. Zaradiť neutrál na mieste je niekedy nemožná úloha.

Už pri kúpe bol na motorke tlmič výfuku Arrow, tak je trochu hlučnejšia, ale aspoň ma iný účastníci premávky počujú, a ťažšie prehliadnu :D

Brzdy sú veľmi civilné. Na ceste si treba držať odstup, ale v teréne stačia. Nemám potrebu stavať motorku na predné koleso, takže za mňa OK.

Podvozok v teréne krásne komfortný, zvládne aj malé skoky (možno aj väčšie, ale to som neskúšal). Odkedy som obul drapáky, tak mimo cesty sa cítim ako doma.

Keďže mám krátke nohy a DR je vysoká koza, musel som modifikovať zadné prepákovanie a spustiť prednú vidlu do najnižšej polohy, aby som nemusel zastávať pri obrubníku :D

Spotreba sa mi dlhodobo drží okolo 4.5 l/100km, ale väčšinou terén a blízko plného plynu, takže OK. Keď som chodil do práce po asfalte, tak mierne pod 3.5 l/100km.

Je to jednoduchá mašinka, takže údržbu zvládam sám.

maRos_lh
maRos_lh napsal 23.07.18 v 20:56

Barney, máš asi pravdu. Ja viem s istotou len údaj z TP, ale tiež sa mi ten 2000 nevidí.

Barney
Barney napsal 13.07.18 v 07:36 10b.

Skvělý stroj Jen, barvy a polepy sedí na rok 1996.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 10.07.18 v 21:40 10b.

krasna

Destroyer
Destroyer napsal 09.07.18 v 22:18 10b.