Aprilia Pegaso 650 (2003)

Vlastník Holubp
Vloženo 31.5.2018
Aktualizováno 26.6.2022

Aprilia Pegaso 650 i.e. Tuscany Tibet Raid

První dojmy - Už při prvním svezení mi sedla a překvapila mě jistotou v zatáčce a lehkostí, se kterou zdolává i rozbité okresky.

Motorku bych doporučil pro - Univerzální, klidná moto. Klidně začátečníkovi. Předchozímu majiteli nevyhovovala výška sedla.

Doplňky na motorce - po domácku dělané nerez tepelné kryty výfuku instalované přes originál. Vypadá to dobře a chrání to textilní brašny.

Malé cestovní enduro s čitelným podvozkem. Už při prvním svezení mi sedla a překvapila mě jistotou v zatáčce a lehkostí, se kterou zdolává i rozbité okresky. Nestalo se mi na ní, že bych měl problém s kvalitou silnice.
Celkově motorka funguje parádně jako celek.
Motor je tahoun s pěkným zvukem, slušně táhne do 120, pak už nic moc. Ale o rychlosti tahle motorka není.
Sedí se vzpřímené za širokými řidítky - pro mně vyhovující. Originál plexi odvádí vzduch na vrch hrudníku, takže se za to člověk (výška 183 cm) neschová. Blastery fungují perfektně. Při chladnějším podvečeru jde vzduch od chladiče na nohy a pěkně to hřeje, když je vedro je to trochu horší, ale nic co by mě nějak zvlášť trápilo.
Zadní centrál je stavitelný šroubem na levém boku, mám nastaveno na cca 1/2 mezi Hard a Soft. Ještě jsem s tím nezkoušel laborovat.

Batůžek jel zatím jen jednou, ale líbilo se mu to.
Servis za rok:
- startovací relé
- svíčka
- olej a gufera ve vidlích
- těsnění pod hlavou
- 2 x olej a filtr

Pppavel76
Pppavel76 napsal 09.07.21 v 18:03 10b.

hmmm,paráda

moila
moila napsal 14.03.21 v 15:13

Zdravim. Co sa tyka spominanej vysky co je problem? Bola mu moc vysoka ci mala? Pokukujem po nej ale mam 192cm a uz sa nechcem skladat na moto...diky

Pepa66
Pepa66 napsal 10.11.18 v 08:57 10b.

Ahoj, dobrá volba!!! Pozor na Italský temperament, za mě 10B.

pegaso1981
pegaso1981 napsal 01.09.18 v 21:30 10b.

Zdravím, Pegaso je super, jen ta výška..., pěkná recenze, za mne jasných 10b.
S pozdravem Zdeněk