Harley Davidson FLHR Road King custom (2010)

Vlastník romahrnc
Vloženo 2.5.2018
Aktualizováno 12.2.2023

Obrovský závodní motor 120R - Král silnic s velkým K. Harley Davidson je nemoc, ktera má jediný lék;)

Harley Davidson FLHRC Road King Classic: Chtěl jsem pevné zadní brašny - to mám a drátěná kola, což se mi splnilo taky :-)
Yamaha XV 1900 Stratoliner: Krásná motorka s neuvěřitelným výkonem - oproti XV 1700 by ale nepřinesla mnoho navíc, takže by to nebyl takový posun.
Harley Davidson FLSTFI Fat Boy: Hodně jsem zvažoval, ale nebyla zrovna nabídka, která by mě oslovila - navíc úložný prostor a zadní tlumiče na vzduchu.
Harley Davidson FLSTNI Softail Deluxe: Hodně jsem zvažoval, ale nebyla zrovna nabídka, která by mě oslovila - navíc úložný prostor a zadní tlumiče na vzduchu.

První dojmy - Jedním slovem obrovský kus motorky a to doslova. Myslel jsem si, že tím, že má Roadas menší rozvor než Roadstar - jeden kus převodu navíc u Yamahy, ale prostě je král obrovskej :-) - celková délka je ještě delší a hlavně ta šířka. První jízda proběhla v -2 stupních, v Lednu - zima jako prase, nedosáhl jsem na zem skoro, ale jelo se a bylo rozhodnuto - vezeme ji domů :-)

Motorku bych doporučil pro - Přede mnou ji měla žena, mým odhadem 50kg - takže řeknu pro všechny, kdo ji udrží :-) - je potřeba k ní dozrát - Harley je Harley :-)

Doplňky na motorce - A že jich je!

- motor - SE 120 R
- olejový chladič kvůli motor
- automatcký regulátor komprese - pro snadnější starty
-kabely SE
-svicky SE
- Lak - Olaf Pugner
- Přední kolo 21´ D.N.A. - chromové široké špice
- Zadní kolo 16´D.N.A. - chromové široké špice
- Chromové přední a zadní brzdové kotouče
- široká přední řidítka - vlaštovky
- podsvícené plotny ridiče
- doplňkové plotny spolojezdce
- pancéřové brzdové hadice
- červené brzdové třmeny
- Vance&Hines Monster Rounds výfuky
- Dynojet power Vission
- S&S zdvihátka, napínáky rozvodu,
-support plate a high capacity oil pump
- HD doplňkové gripy
- Padáky HD
- zámek na přilbu HD
- brzdový pedál skull HD
- doplňkový Derby HD
- Otevřený filtr HD
- pancéřové spojkové lanko
- Mustang sedlo
- doplňkový tachometr s otáčkoměrem HD
- opěrka spolujezdce HD
- nosič HD (rychlo upínací)
- víčka nádrže HD
- zrcátka Skull HD
- HD Led přední světlo + mlhovky
- HD LED zadní světlo - efekt blikání při brzdění
- omblémy na nádrži (softtail deluxe)
- kšilty předních světel
- padáky kufrů + ohrátky
- lebka na zadním světle

Pár doplňků chci ještě vyměnit za design skull - derby, vzduch filtr, plotny a víčka nádrže.

Průměrná spotřeba - 4.955 l/100km

Když jsem se rozhodoval na začátku svojí moto kariéry, kterou že motorku si koupím, tak Harley byl prostě sen, který jsem si říkal, že jednou třeba bude realitou. No po pár letech se tak stalo. Porovnání mám více méně jen s mojí Yamahou , na které jsem najel cca 16.000km a vymazlil si ji - byla to první motorka, takže ty emoce tam k ní prostě jsou a nechtěl jsem ji ani prodávat. ..

Tuto recenzi pojmu trochu odlišně, než tu předchozí - budu přidávat spíše do deníku motorky pro lepší přehlednost.

Design hodnotit nebudu - každému se líbí něco jiného a mě prostě víc HD a proto jsem si ho koupil.

Hlavní odlišnost, kterou bych rád okomentoval je charakter motoru 96CUI.

HD vs Yamaha
objem 1584ccm x 1670ccm - na první pohled moc velká rozdíl není.
krouťák 131 NM x 147 NM
dostupný 3500 ot x 2250 ot
výkon 60 x 63 KW
dostupný 5200 ot x 4000 ot.

Toť základní parametry - ale jízdně pro mě velký překvapení - HD je mnohem točivější - výkon a krouťák leží mnohem výš - pro mě nezvyk, protože Yamahu jsem moc netočil - takže jsem si říkal, kruci ten HD nějak nejede - je potřeba ho prostě trochu víc točit a jede pěkně.

EDIT: Ten motor prostě nejede - oproti Yamaze Takže jsem se rozhodl ho trochu vylepšit -> koupil jsem nový motor 120 CUI R. Zatím mám motorku v servisu na namontování, ale přidám pak pár řádků.

Měl jsem v hlavě myšlenku, že chci mít Harley, ale trvalo to nějakou dobu, než jsem si v hlavě urovnal, že se musím spokojit s menším výkonem, silou a motorem než jsem měl na první motorce - a to bylo težký a nakonec nemožný Nepomohl tomu ani brácha, který má 103 CUI FAT boy a věčné poměřování pindíků bylo prostě k nesnesení :D -> a tak, při večerním brouzdání netem na mě koukl motor Screamin eagle - 120R , který byl ve skvělé kondici (nechal jsem udělat komplet servis v Hradeckém HD) - rozvody, ložiska vaček, vše v cajku (po 30.000km je potřeba ložiska vyměnit), motor měl najeto cca 23.000 a servis jen v HD Praha rok 2014. Takže pro mě i omlazení motorky a hlavně ta velikost - nejsem závodník, ale EGO je EGO. Takže domluva, zda mi motor v Hradci namontují -> dělali ji prý nejvíce v ČR, takže jsem si říkal, že to u nich nechám udělat. No nešlo to tak jednoduše - olejový chladič se musel dodělat, aby se ten motor uchladil, automatický regulátor komprese - Automatic Compression Release (ACR, atd (záznam v deníku - nechal jse mtoho udělat ještě mnohem více).

Zážitky přidám, až něco pojezdím

Vibrace?

Při startu ten motor chce prostě vyskočit - to Yamaha byla naprosto v klidu. Naopak při jízdě u Yamahy bylo spousty vibrací od motoru, to HD je přesný opak - nejvíc je to poznat na dálnici, kdy jízda ve 140-150km/h byla utrpení pro oba (točit ji v tak vysokých otáčkách jsem neměl srdce - to HD na 6. ku pohoda - hlavně dám tempomat a jedu pohodu

Bača158
Bača158 napsal 17.11.23 v 22:43 10b.

Nádherný stroj,s duší a srdcem.Já jsem zběhl z Glajdy FLHTP k Indiánům,ale na HD rád vzpomínám.Přeji mraky emocí a kilometrů

DanB
DanB napsal 13.04.21 v 14:22 10b.

bruttopyr
bruttopyr napsal 10.02.21 v 17:53 10b.

Moc pěkný!
Měl jsem Classica, ale kromě řídítek v originálu, takže pro Kinga mám i nadále slabost.

Troňa
Troňa napsal 26.02.20 v 08:41 10b.

Tak tomuhle řikám pořádná mašina.. pořád po nich koukám a chvílema si řikám jestli má cenu za to dávat ty prachy že metrický cruisery jsou taky pěkný a skoro za polovic pak se kouknu znovu na HD a je jasno... Tohle prostě jednou musím mít.. jenom naškudlit nějakej ten chechták..
Motka super jasná 10ka

Matheo_
Matheo_ napsal 30.07.19 v 19:18

Nadherne recenze na obe masiny, az by se clovek rad stal chopper buznou s trasnema.. Sam hazim ockem po 48 a prekopat si ho a zpomalit, pac mi to na R6 uz nekdy prijde fakt moc a chci se vratit domu. At Ti slouzi, k temto korabum jsem vzdy choval respekt. Za me 10