Harley Davidson FLHR Road King (2005)

Vlastník Žurda
Vloženo 6.7.2015
Aktualizováno 10.3.2024

Harley-Davidson je takový splněný sen z mládí.Rozhodoval jsem se mezi Heritage a Road Kingem. Nakonec jsem zvolil Kinga.

První dojmy - První dojem byl skvělý. Na to,že má 10 let , jede výborně. Na důkladnější hodnocení je brzy.Až najedu na ní 2000 km , přidám další dojmy.

Motorku bych doporučil pro - Je to motorka pro většího chlapa,já mám 95 kg a 183 cm a je mi akorát.Ale překvapilo mne ,kolik jsem na Road Kingu viděl žen na oslavách 115.výročí založení HD v Praze. Takže je to motorka i pro něžnější stvoření.Bude to tím ,že je výborně ovladatelná.

Doplňky na motorce - Viz foto.Na delší cesty instaluji nosič zadního kufru vč.opěrky,taktéž pohodlnější 2-sedlo a samozřejmě plexi.Na cesty okolo komína jednosedlo,nosič nad zadním blatníkem a hotovo.

Proč jsem si zvolil zrovna tuto motorku, jsem naznačil v úvodním textu.Zatím jsem nenajel tolik kilometrů,abych mohl soudně hodnotit-viz první dojmy. S ovládáním jsem od začátku neměl žádné problémy,motor má vynikající zátah, brzdy dobré.Spotřebu si od začátku eviduji-zatím to vypadá na 6,2 l/100km.

Mám nyní na motorce najeto cca 13000km. Jsem moc spokojen.Je to motorka hlavně na delší cesty, co si budeme povídat. Ale...pořídil jsem si jednosedlo-viz foto a topoužívám na cesty kratší ,jak se říká okolo komína. A s tím jednosedlem vypadá take dobře -takový chopper.

Mám také orginál výfuky-viz foto, jinak jezdím na Vance Hines. Ty mi ale na Dekře do výjimek nezapsali,takže když jedu na STK,tak je jen přehodím a je klid.

Od posledního komentáře uplynulo 5 let,nyní mám na motorce ujeto 35 000 km.Stále jsem velmi spokojen.Už mám za sebou GO motoru,takže můžu dál jezdit x-tisíc km. Za celou dobu jsem neměl žádnou vážnou poruchu. Až na urvané lanko od plynu a nějaké pády v nízké rychlosti-odnesly to poškrábané padáky,jinak fakt nic. Jsem s mašinou sžitý a vím ,co od ní čekat. Za tá léta jsem pořídil hodně doplňků,však je to vidět na foto. Jak ale stárnu,tak tíhnu k něčemu lehčímu.Asi bych motorku i prodal,ale to by se musel najít nějaký fanda Harleyů,který chce klasiku a chce se naučit na tom jezdit a nesejde mu na sem tam nějaké oděrce.To píšu proto,že když si pořídíš novou mašinu a nedej bože ji někde opřeš,máš osypky z každého šrámu,který někde najdeš.Začíná další sezóna,tak uvidíme ,co přinese.Možná se můj Road King objeví na bazaru.

Meggier
Meggier napsal 04.08.18 v 22:54 10b.

Žurda
Žurda napsal 13.08.17 v 19:02

Po 2 letech a najetých 8mi tisíc km jsem spokojen. Je to to, co jsem chtěl. Vyřídil jsem si spoustu vyjímek na Dekře,sám jsem si upravil parabolu kvůli parkovačce,absolvoval jsem TP bez větších problémů.Jen to americké zapojení brzdového světela spolu s blinkry vadilo.Ale každý, kdo jede za mnou mi říká, že to nevadí, naopak je to daleko zřetelnější když se spolu s brzdovým světlem rožnou i blinkry. Co se týká jízdy ,tak opravdu skvělé.Pohodlné sedlo umožňuje jezdit celý den, bez nějaké bolesti pozadí. King je těžký a s tím se musí počítat. Na nějakou divočinu to není, ale po dálnici jede volně 150. Pokud jde o údržbu, tak jsem měnil pneumatiky,svíčky.Závada-jen nepatrný únik oleje okolo hřídele na konci táhla řadící páky které ústí do převodovky.

To-ma-s
To-ma-s napsal 08.10.16 v 19:26

j.anthony
j.anthony napsal 08.07.16 v 07:53 10b.

Boža
Boža napsal 09.07.15 v 11:45 10b.

Pěkné za 10 bodů