Kawasaki Vulcan S (EN 650) (2018)

Vlastník Jezinka_
Vloženo 24.4.2018
Aktualizováno 2.5.2018

Nezáludná klidná holka co si jen tak spokojeně přede a svou potlačovanou vášeň ukáže až když jsem připraven a tak jsme oba spokojeni.

První dojmy - Jelikož jsem nebyl vyježděný a motorka byla v záběhu, tak jsme si vyhověli a odpustili si divočárny. Byla to láska na první pohled a i když první jízda proběhla za deště, tak jsem si to náramně užil. Perfektně sedí a její vlastnost odpouštět drobné chyby, které se na začátku prostě dějí je neocenitelná.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro mladé jezdce svojí svižností a pro začínající tím jak vám odpustí co žádná jiná.

Když tohle píšu mam motorku 14 dní a najeto cca 2500km :)
Vážně jsem nadšen a až na pár drobností, které se dají vyřešit, nemám problém. Prvních pár set km jsem motorku nehonil a nějak mi přišlo, že ani nechce. Spíš jsem měl dojem, že je taková línější a že si ráda potichu přede a jede na pohodu. Rozhodně jsem ji křivdil. Vysloveně ji seděli dubské zatáčky, kdy jsme si užívali náklony a postupně začínal zjišťovat, že tahle holka má opravdu dvě tváře. V jedné se tváří jako rozvážná klidná dáma, ale když se chce a vezmu za plyn, ukáže svoji mladost a vystartuje, že ji málo kdo stačí.
Je fakt, že se mi vždy líbily cruisery, ale jako první motorku jsem obdivoval Ninju (a kdo ne :) ). Tahle motorka má oboje, je to cruiser a motor má z Ninji, takže já jsem spokojen - dva splněné sny.
Takže přestanu se rozplývat a pokusím se být konstruktivní. Ovladatelnost je úplně dokonalá, otočí se na úzké silnici jako nic. Síla je dostatečná na to, abych si užil svižnou jízdu a abych předjel všechny plechovky co překážejí v provozu. Se supersporty se nehodlám honit. :) Rychlá jízda na dálnici je asi o zvyku, i když mě hodně vadila rychlost kolem 130 a sedí jí 80-110, tak když je potřeba zabrat za plyn umí jet mnohem rychleji. (limit jsem nezkoušel) Na silnici sedí úplně dokonale a při rozumné jízdě za deště jsem nezaznamenal žádná problém. Nízké těžiště pomáhá i v situacích, kdy mi občas ustřelí kolo na nějakém bordelu na silnici, takže jen cítím, že se něco stalo ale rozhodně to motorku nerozhodí. Jediné kde to nebylo příjemné, bylo na trávě, ale to se dá čekat. :D Ještě jedna věc spojená s těžištěm je super. Když už se vám stane, že vám motorka padne na bok (jako třeba mě, po tom co do mě drclo auto za mnou :) ), tak má tencenci se opřít o stupačky, když ji udržíte, takže se neposkrábe a je fakt lehké ji zvednout.
No pokud tohle bude někdo číst, tak ho asi budou víc zajímat negativa. Já narazil na 2. Díky nízkému sedlu už nezbyl odkládací prostor pod sedlem. No vlastně tam jeden malinký je, vejde se tam lékarnička potom co jsem ji trochu sešlapal. Nicméně tento prostor je úžasně dostupný a vedle lékarničky tam je sada nářadí od výrobce. Postup jak se tam dostat mě pobavil. Klíčkem odemknete na boku motorky vstup k baterce a pojistkám a tam najdete imbus. Tím se pak pokusíte odšroubovat šroub držící sedačku spolujezdce, což pokud jste Rambo, tak se vám to podaří, ale já si musel dojít pro gola sadu. Po sejmutí sedačky spolujezdce najdete další šroub a když se s ním vypořádáte, tak se dostanete k nářadí a lékarničce. Pevně doufám že ji nebudu potřebovat nebo, že nepotkám rýpavého policajta. Druhý problém je opravdu tichý výfuk. To že zvuk co vydává je fajn, ale mohl by být víc sexy asi pominu (i když na tom záleží), ale stalo se mi párkrát, že mě telefonující řidič SUV neviděl i když jsem jel přímo v jeho zrdcátku. Tohle se dá vyřešit dvěma způsoby. Buď si poměrně rychle seženete trošku víc sexy výfuk a nebo si koupíte vulkan S sport, která má výfuk od Arrow (tato varianta se moc finančně nevyplatí, ale zase to nemusíte řešit). Já budu ještě chvíli jezdit s výfukem od výrobce a budu rozjímat jestli budu radeji nerušit sousedy a zvířátka v lesích, kterými projíždím a nebo budu slyšet na kilometry.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.05.18 v 12:03 10b.

Super gratulejšn.

newmann75
newmann75 napsal 30.04.18 v 12:53 10b.

Souhlasím s tvým popisem. Vidím to stejně

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 24.04.18 v 12:58 10b.

koukám že jsi ten správnej nadšenec. Tak ať ti holka dělá jenom radost a hodně dalších spokojených kilometrů ( měl by jsi sem dát víc fota té tvé krasavice ). Zatím čus někdy někde na cestách .