Kawasaki Vulcan S (EN 650) (2022)

Vlastník BrdyRider
Vloženo 4.8.2022
Aktualizováno 20.1.2024

Příjemný choppero-cruiser. Oproti Rebelovi (CMX500) kterého jsem měl předtím, je silnější, větší, těžší... lepší... dospělejší

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové)

Moto Guzzi V7 Stone: krásná klasika, ale na mě moc surová a kope (v deníku motorky vysvětlím)

První dojmy - Vulcan je podobný styl motorky jako byl Rebel. Tenhle styl motorky je prostě pro mě. Kdybych nebyl BrdyRider, byl bych asi CruiserMan :) Geometrie jako dělaná na moji postavu, trochu obavy jsem teda měl se stupačkami umístěnými dost dopředu, ale po pár jízdách pohoda, hned jsem si zvykl, pošteloval jsem si je (mají 3 polohy). Dobrý jsou v základu stavitelný páčky - nastaveno. A jak už to bývá - minimum odkládacího prostoru, vlastně žádný, ten mini-kaslík pod sedačkou je pidi. Celkem ujde i sedlo, i když - myslím že přes zimu přijde přešít, trochu Alcantary neuškodí, trochu gelové vložky nutnost, a trochu vyhřívání... Okamžitě jsem při jízdě poznal že je to těžší motorka než Rebel (Vulcan 229kg, Rebel 190kg). Což je plus. Jistější na silnici, při větru, při rychlejší jízdě... manipulace na místě trochu obtížnější to dá rozum ale čert tohle vem.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli - pro pohodový jízdy, ale žádný rallye, žádný offroad, žádný okruhy. Rychlosti do 150 není problém, víc už by to chtělo jinej stroj.

Doplňky na motorce - Hned při zakoupení jsem si nechal namontit plexi Puig (New Generation Touring smoke) a zelené lepící linky na ráfky. Ty linky na ráfky Vulcana myslím vzhledově oživily, a zelené proč asi? ... ale asi není na okrese jediná :)
Pak jsem si koupil závažíčka na řidítka Puig Long zelená a rolničky na zadek na zvedání Puig Pro zelené. S tímhle už by mohla být na okrese jediná! :)
No a co na ni přijde. Vyhřívané rukojeti to je jasný. Hodily by se přídavný světla na rampu dopředu (ne ale original Kawasaki ty jsou moc ranec peněz na to že jsou to světla. Takže spíš padáky a na ně třeba Givi přídavný LED světlomety).
A samozřejmě opět řeším brašny. Porovnávám a dívám se. Je to srandovní, ale zatím vítězí stejné jako jsem měl na Rebela - látkové Legend Gear side bag system LC.

Když jsem prodal Rebela, měl jsem vytipovány 3 stroje:
1) Moto Guzzi V7 850 Stone - toho jsem moc chtěl a byl to můj favorit, ale po testovací 2hod. jízdě... brrr...více v deníku
2) Yamahu XSR-700 - ale Yamahy prostě nejsou nebo se na ně čeká nesmysl měsíců (a já chtěl novou)
3) Kawasaki Z650RS - seděl jsem na ní ve Vrbovce, projel si ji tam na dvoře, a výsledek - nesedla mi
Takže výsledek byl jasnej - pro mě je ideální stroj typu cruiser - a volba padla na Vulcana, kterého jsem si vlastně vybral původně
A začala anabáze. Chci ho hned !! Volám všem dealerům, skladem mají pouze jednoho v Ostravě a druhého v Hradci Králové . Na další by se muselo čekat, nikdo nezaručí jak dlouho. Bleskurychle jsem volal p. Havrdovi do Hradce to bylo přece jen blíž než do Ostravy, vynutil si na něm slib že toho Vulcana kterého má skladem nikomu nedá (!) a pověsí na něj ceduli "prodáno" - během hodiny přišla faktura, během minuty zaplaceno - fujtajbl to se mi ale ulevilo.
Recenzi píšu až teď v srpnu 2022, ale Vulcana jsem koupil v květnu 2022. Měl jsem krásnej plán že si pro něj do Hradce dojedu vlakem, a přijedu na něm, ale jednak bylo deštivo (přeci si ho hned nezasviním) a kosa, a druhak - pro prvních 1000km pro zajetí to chce v klidu a ne hned nějakých 230km na jeden zátah.Tak kamarád půjčil tranzita a jelo se pro něj. p.Havrda (Havrda Moto) krásně předvedl, vytlačil před prodejnu a pomohl přikurtovat. Super přístup tak to má bejt.
Oceňuju dále větší kola (18ks předek, 17ka zadek), silnější motor, větší krouťák.
Aktuálně mám najeto asi 1700km, spotřeba je 4,1l. Což ujde.
Zvuk. Na Rebelovi jsem měl koncovku Leo Vince. To byl zvuk. Vulcan je oproti tomu fakt tichej. Zvuk má takovej... ehmm... hodně euro5... Nejdřív jsem si myslel že vejfuk se bude muset řešit, ale - ono nakonec asi ne. Hele nedělám bordel když jedu večer skrz brdské vesnice, žádný báby v krepsilonových zástěrách na mě nehrozí hůlkou - a když se vrátím po 300km tak mi nehučí v hlavě. Zvuk je nakonec docela příjemnej, chtělo si to zvyknout. Howgh.

kaw.38
kaw.38 napsal 22.01.24 v 08:08 10b.

Moc pěkná , stylově vyladěná

Quido95
Quido95 napsal 21.01.24 v 19:42 10b.

Se zájmem jsem si přečetl tvou recenzi a komentáře. A pobavilo mě to !
Vulcan máš vymazlenej, ty doplňky se k němu fakt hodí.

Pupi04
Pupi04 napsal 05.09.22 v 13:06 10b.

Tak vždy jen pro potěšení a kolama dolu

doktorM
doktorM napsal 22.08.22 v 20:19

Až nevylezu na svoji HQ 630, tak to bude i moje volba.
Přeji jen příjemné cestování.

DeaDDream
DeaDDream napsal 05.08.22 v 22:28 9b.

chcel som ho nový ,cena ok aj dostupnosť ,ale nakoniec som vzal staršie železo , tak nech slúži , nechcel som ho pre ten naháčový motor