Moto Guzzi Sport 1200 (2009)

Vlastník mis_001
Vloženo 23.4.2018
Aktualizováno 2.5.2018

Vloženo: 25.04.2018, Uskutečněno: 12.05.2017, Zhlédnuto: 15x

Tak jsem si parádně naběhl. Objednal jsem si CNC páčky. China - e-bay. Páčky dorazily. Krásné, precizně vyrobené. Vyměnil jsem brzdovou, sedí perfektně, chodí v pohodě, na motorce hezky vypadá. Super za pár minut není co dělat.
Tak teď ještě tu spojkovu. No a tam jsem to tak trošku podělal Chtěl jsem přehodit trn, který zapadá a talčí do pumpy, jenže jsem blbec netušil, že je ve válečku spojkové páčky zajištěný červíkem. Ten váleček je černěný a ten červík, potvora, je ze spodní strany a zalepený nějakým černým lepidlem. Asi už taky kulový vidím, takže jsem za to vzal a trn v půlce závitu urval. Průšvih. Červík je bezvadně zakalený, takže jsem ho prostě odvrtat nedokázal. Takže modelářskou brusku a vybrousit zbytek trnu, odbrousit přesah červíku do závitu válečku a závit znovu přeříznout. Ten doprzněný trn jsem tam pak zalepil lepidlem na závity. Jenže už to samozřejmě nebylo ono. Nešlo to seřizovat na mašině. Takže páčku několikrát dolů a zase na motorku, doštelovat to pořádně nešlo. Tak jsem si nakonec nechal vytočit trn nový, vrátil seriové páčky, trn došteloval, zalepil do původního válečku a jezdím. Škoda, páčky to byly pěkné.
Blbý je, že tenhle trn s válečkem se standardně nedá koupit sólo bez páčky. Jedině s origo páčkou za cca 2500Kč. Veselé , vskutku ...
Teď už jsem chytřejší a našel ho na e-bay : https://www.ebay.co...p2060353.m1438.l2649 Chce to hledat : Brembo clutch bolt, clutch pin.
Sice to také není málo peněz, ale pořád lepší než nová páčka.

No, holt není každý den posvícení ...

• Repase vidlic

Tak nastala doba na repasi vidlic na Sportce. Trochu kroužkují, investice to není nijak závratná, tak hurá do toho. Vidlice mi udělá kamarád Kuba, má s tím zkušenosti a také dílnu, kde motorku vyvěsí. Motorku jsem mu o

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.05.2018
    Uskutečněno: 21.04.2018
  • Leštění svodů

Na startu letošní sezóny jsem Sportku pěkně umyl a nablýskal, aby byla holka na první vyjížďku pěkně čistá. No a koukám, že by to chtělo přeleštit svody. Koroze sice žádná, ale zažloutnutí a zmodraní a celkově taková běž

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.04.2018
    Uskutečněno: 21.04.2018
  • Guzzi nestartuje

Krásné počasí, květnový víkend, tak to by chtělo udělat si výlet. Sportka naleštěná, má květovaná žena připravená k první vyjížďce na téhle italské krásce. Doposud nám počasí ani pracovní vytížení nedovolilo, tak teď to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 26.04.2018