Moto Guzzi Sport 1200 (2009)

Vlastník mis_001
Vloženo 23.4.2018
Aktualizováno 2.5.2018

Vloženo: 26.04.2018, Uskutečněno: 13.05.2017, Zhlédnuto: 39x

Krásné počasí, květnový víkend, tak to by chtělo udělat si výlet. Sportka naleštěná, má květovaná žena připravená k první vyjížďce na téhle italské krásce. Doposud nám počasí ani pracovní vytížení nedovolilo, tak teď to konečně vyjde!

Prvních pár kilometrů, silnice prázdné, sluníčko svítí, Sportka ukazuje nadprůměrných 25°C. Dáme zmrzlinu. Zastavujeme v Novém Městě nad Metují na náměstí a pochutnáme si na zmrzce a pressu.
No nic, pojedem dál. Oblékneme se, sednu na Guzzi, otočím klíčkem, zmáčknu startér, lidi kolem koukají, čekají co bude, já teda bohužel taky jen koukám a taky jen čekám co bude, protože Sportka nestartuje. Trochu trapas. Zkouším znovu a znovu. Sedlo dolů, kontrola pojistek. Všecko v cajku. Relé startéru cvaká, ale startér netočí. Zoufale se chápu telefonu a volám Láďu. Naštestí to hned bere, ptá se na detaily a pak se mi směje. "Nojo, to je klasika. To Guzzi dělají. Relé blbne nebo se přehřeje a pak to nestartuje. Prostě to roztlač a je to." Povídá mi se smíchem a přidává historku, jak s kamarádem jeli na sraz a přihodilo se jim oběma totéž ve stejný okamžik na benzínce po kávičce ... Oni se aspoň mohli roztlačit navzájem.
O.K. Tedy tlačit. No další trapas, náměstí plné lidí. Manželka se mi už směje taky. Naštěstí je tam pěkný kopec dolů, takže za tři a jedem. Chytá na škubnutí. Další problémy neriskuju, jedeme raději domů.
Kontaktuju pana Průchu z První Kozí, no směje se mi taky. "Jo, jo, to Guzzi dělávají. Pošleme Vám náhradní relé, dejte si ho pod sedlo, a až se to stane znova, tak ho tam šoupněte a je to." Dobrá, učiním tedy tak.

Jezdil jsem dál až do srpna, kdy si Sportka opět umanula, že startovat nebude. Stalo se to opět za horkého počasí po zastávce na cigáro na benzínce. S úsměvem vybaluji nové relé a měním ho za to staré. No, dámy a pánové, nebudu vás dále napínat, úsměv mě rychle přešel . Sportka totiž nechce startovat ani s novým relé. Tak to jsem v pasti, protože tady poblíž kopeček není. Vedro jak v prd.li, u benzínky jen párek důchodců, ty mi asi tlačit nepomůžou. No nic, jde se na to. Asi po 500m jsem našel kopeček a s dvěma přestávkami na něj Sportku vystrkal. Chytla na škubnutí, tak aspoň to ...

No, ale co s tím, sakra! Pátrám na netu, třeba už se někomu něco takového stalo. Nakonec jsem na nějakém anglickém fóru objevil postup, jak tomuhle stavu předejít. Údajně nejde o problém s přehříváním relé, jako takového, ale o problém v kabeláži. Kabel, který vede kolem motoru se prostě přehřeje, sníží se napětí, které skrz něj teče a Guzzi nestartuje. Oprava je překvapivě snadná a levná. Vyjmout relé i s paticí, sundat konektor, v něm najít tlustý žlutý kabel. Ten z konektoru vypreparovat (jde to snadno), zaizolovat a přimotat třeba zpátky ke svazku ostatních kabelů. Zakoupit pouzdro na nožovou pojistku s kabelem. Mě stálo 25Kč. Do něj vložit 15A pojistku. Na jednu stranu očko a přidělat na "+" přímo na baterku. Na druhou stranu konektor a vložit zpět do patice konektoru. Vložit relé a jedem. A tentokrát doopravdy jedem

Doba opravy asi půl hodinky i s cigárem. Cena opravy asi 50Kč včetně pojistky. No a od té doby Sportka startuje i v tom největším horku

mis_001 (0) napsal 26.04.2018 v 19:28

Koukal jsem k Tobě do profilu a tak se mi zdá, že tohle je dost brnkačka. Dokud nepraskaj kosti ...
Díky, a přeju Ti brzké uzdravení!

elvis78 (133) napsal 26.04.2018 v 14:58

to jsou teda věci.Ale hlavně že to dobře dopadlo

• Repase vidlic

Tak nastala doba na repasi vidlic na Sportce. Trochu kroužkují, investice to není nijak závratná, tak hurá do toho. Vidlice mi udělá kamarád Kuba, má s tím zkušenosti a také dílnu, kde motorku vyvěsí. Motorku jsem mu o

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.05.2018
    Uskutečněno: 21.04.2018
  • Leštění svodů

Na startu letošní sezóny jsem Sportku pěkně umyl a nablýskal, aby byla holka na první vyjížďku pěkně čistá. No a koukám, že by to chtělo přeleštit svody. Koroze sice žádná, ale zažloutnutí a zmodraní a celkově taková běž

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.04.2018
    Uskutečněno: 21.04.2018
  • CNC páčky

Tak jsem si parádně naběhl. Objednal jsem si CNC páčky. China - e-bay. Páčky dorazily. Krásné, precizně vyrobené. Vyměnil jsem brzdovou, sedí perfektně, chodí v pohodě, na motorce hezky vypadá. Super za pár minut není co

Vloženo: 25.04.2018
    Uskutečněno: 12.05.2017