AJP PR5 250 Enduro (2018)

Vlastník JeckyllHydova
Vloženo 11.4.2018
Aktualizováno 16.9.2019

Zachtělo se mi něčeho lehčího a AJP PR5 má 115kg. To se lépe zvedá, když to spadne.

Motorka koupena od FIRMA:Rockart (Liberec 3)

První dojmy - Je to vysoká motorka pro člověka co má 167cm. Ale ta váha je úžasná.

Jezdila jsem doteď na Honda 250L, což je lehké cestovní enduro. Tohle je pohádka o něčem jiném.

Snadno ovladatelné, jen to musí být zahřáté, jinak se cuká a blbě startuje, když chcípne krátce po startu. Průhledná nádrž pod sedadlem je fajn, je nízko těžiště. Ovšem, kolik tam je benzínu za jízdy nevidím a ukazatel na palubce není. Tak už jsem tlačila i táhla na laně. Ale člověk si zvykne. Doufám.

"Palubka" je o ničem, skoro zbytečná, no možná ty hodiny se sejdou.

Nechala jsem snížit sedlo, tak o 3-4 cm. Cítím se o trochu lépe. Přidala jsem oka na zvedání. Pro mě nezbytná výbava.

Dlaší maličkosti jsou držák na navigaci a US5 od Kriegy na pár drobností jako bástry s výstuhou od ufo, výztuhy chladiče a kryt pod motor. Časem možná dojde i na jiné věci.

Doplňkem pro AJP byla také koule na auto a vozík na motorky. Na tomhle opravdu nikam dál jet nechcete. Hlavně tam jsou chlupaté gumy a ty by to odnesly.

Pro koho je moto nejvhodnější? Pro toho, kdo chce do terénu a nechce servisovat po motohodinách. Těch 2000km servisní interval je pecka. Takže rozhodně pro blondýnu jako já, to je skvělé.

Po ročním vlastnictví musím říct, že na servis byla docela náročná... Na vleku do servisu najela, víc než po vlastní ose. A když jste blondýna, určitě ji nechcete sama tlačit z lesa či dokopce z lomu, když se rozhodne nejet. Ale možná jsem měla špatný kus.

Wildaja
Wildaja napsal 28.05.18 v 10:46 10b.

Ajinko paráda ... vidím, že tě tohle chytlo opravdu pořádně.
Motorečka na blbnutí ideál a bacha na to potloukání ... nebo otloukání se po zemi .
Přeji hodně nejen cestiček, polňaček, písku a nebo šotolinky,
prostě šťastnou cestu všude tam, kde to mají takové moto rády a tebe to bude bavit .
Což z fotek přímo svítí .

Davcoun
Davcoun napsal 18.04.18 v 07:53 10b.

Poslední fotka je nejlepší

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 18.04.18 v 06:56 10b.

vyzera super

125Marek
125Marek napsal 13.04.18 v 22:22 10b.

Ať to lítá!

Čadil
Čadil napsal 12.04.18 v 21:15 10b.