Simson S 51 Elektronik (1988)

Vlastník posoldikml
Vloženo 18.2.2018
Aktualizováno 1.2.2020

Staré, pomalé, spolehlivé. Pro začátečníka vynikající. oldschool

Motorka koupena od Farník (Knovíz) - Byla to první koupě. Byla to fuška, ale dal jsem to :D

Jawa 50/21 Pionýr: Poruchová, není tak hezká

První dojmy - První dojmy byly smíšené. Radost i pláč :D Radost že jsem si něco koupil a pláč, protože jsem si koupil simsona :D. Simson je vynikající stroj. Na vyblbnutí vynikající.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníky a pro méně náročné

Doplňky na motorce - Pětikvalt

Již mám najeto minimálně 1000 km. Zatím mě potkali je dvě nepříjemnosti. Ucpaná tryska v karburátoru a prasklá řadička. S karburátorem to nebyl zas tak velký porod, ale s řadičkou ano. Koupil jsem ,,dovoz" a ten tam nepasoval, tudíž jsem musel koupit origo z německa a už to funguje. Rychlost je ,,dostačující" :D. Pokud si člověk se simsonem pohraje a něco do něj investuje a přidá trochu tuning tak klidně z toho vytáhne i 120 km/h. Za mě suprový stroj.

Tak už mám najeto 3500 km. Za tu dobu se jen na simsonu rozbilo nebo porouchalo: ucpaná tryska s karburátoru, prasklá řadička a spojkové lanko jinak zatím bez poruchy. Simsona mám 8 měsícu a výkon mi přestává stačit, ale je to srdcovka, takže nelze si stěžovat. V klidu si jedete 60 km/h a kocháte se krajinou. Bojím se jezdit větší dálky, aby se někde nepokazil, největší vzdálenost byla 53 km :D. Jsem student a spotřeba 2,8 l/100 je dobrá a přijatelná. Do simsona jsem vrazil 4500,-. Udělal jsem nový lak blatníku nádrže a postraních přihrádek. Dále nový blinkry, potach sedla a mnoho dalšího... ale vyplatilo se to, je to krásný stroj, na který se lidé rádi dívají ;)

Tak už mám najeto okolo 8500 km a zatím paráda. Přes zimu jsem udělal kompletní go, laky blatníků, rámu, tlumiču a elektroinstalaci. Pořídil jsem si pro parádu 5q a zatím paráda, ale za ty prachy málo muziky. Samozřejmě jsem koupil kompletně nové zapalování. Válec po výbrusu a má nejeto 40 km. Samozřejmě jsem nemohl zapomenout na novou řetězovou sadu za 2,5 k :D. Nový výfuk a mnoho dalšího. No kdo si hraje nezlobí. Přikládám video jak simson běžel asi po 2 km jízdy.

Na simsonu mám najeto od koupi 10 639 km. Od celkové opravy simsona a motoru 4261 km. Musím zaťukat, že žádná větší závada se mi nepřihodila. Jen odešla svíčak a uklepal se VN kabel k cívce. Maximálka s pětikvaltem 74km/h a origo 50 válcem. Největší ujetá vzdálenost za den 236 km.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 26.12.18 v 23:05 10b.

Super stroj

posoldikml
posoldikml napsal 21.07.18 v 10:19

Tak tak

panbaron
panbaron napsal 18.06.18 v 11:20 10b.

Čus. Tohle byl v mejch 15 letech můj první stroj, kterému se dalo říkat motorka :D Jak říkáš, je to srdcovka a nikdy na ni nezapomenu <3