Honda NT 700V Deauville (2008)

Vlastník hasa
Vloženo 17.2.2018
Aktualizováno 7.10.2021

Prostě dokonalej cesťák jak pro každodenní ježdění tak i na dovolenou ve dvou.

Honda VFR 800X Crossrunner: rozhodly finance

První dojmy - Po přečtených recenzích a brouzdání po netu to byla asi jasná volba, chtěl jsem něco ještě cestovnějšího než je Honda CBF 600S kterou jsem sedlal před tím, velmi dobrá motorka ale z NT700V jsem nadšený a to jsem na ní najel 1 km - no není počasí.

Motorku bych doporučil pro - Už nejsem nejmaldší a žádný střelec, to mám za sebou , je to motorka na cestování, žádný supersport ale pro kliďase.

Doplňky na motorce - origo horní kufr Honda, jak jsem psal dám ještě zásuvku a prodloužení předního blatníku a tašky do bočních kufrů.

Proč Deauville motorka vybavená na cestování, kardan, centrální stojan, padáky, kufry, velké plexi - nic jiného není třeba akorát doplním zásuvku a budu spokojený.
Další zkušenosti doplním až něco najezdím . No přeci jenom jednu nám, udělal jsem si trošku větší kontrolu po koupi ale někam se dostat znamená odstrojit půl motorky ale je to Honda tak vše v pohodě se dá poskládat zpět je blbuvzdorná.

Tak první postřehy po najetých prvních jarních 150 km jsem nadšený, myslel jsem že CBF600S je cestovní motorka ale to je špatně, Deauville je cestovní motorka, CBFko jí sahá tak pod padáky dál jasně vede Deauville. Ochrana proti větru se nedá srovnat tady nefouká, odpružení nádhera, žehlí nerovnosti nádherně, kardan paráda,motor větší zábava než CBFko a vůbec není znát, že Deauville má méně koníků, ovladatelnost nádhera do zatáček to jde samo, ještě jsem se musel držet, sem, tam mokro, štěrčík, gumy a silnice studené ale i tak, brzdy hlavně ten dual nádhera brzdí to jak sviňa jo a vyvezl jsem i drahou polovičku a ta je naprosto spokojená, říkala že lepší než CBFko, Tak už jen namontuju nějaké ty doplňky a lepší počásko a těším se na sezonu a na zážitky

Počasí se umoudřilo, mozol hřeje, silnice ohřáté tak jsem konečně pořádně vyvezl mamku a postřehy k motorce jak jsem psal výše je to parádní cesťák, jsem opravdu spokojený, výkon akorát, možná že bych snesl o trochu vyšší plexi byla by to ještě větší pohoda ale origoš je dostačující, manželka po 150 km v kuse ani slůvko protestu, je naprosto spokojená, brzdy ve dvou naprostá spokojenost, malinko chybí ta 6 ale to už by byla motorka naprosto dokonalá, občas se přistihnu, že jí chci zařadit, no zvyk z CBF, nelituju, že jsem přesedlal

Tak už jsem něco najezdil od koupě cca 4000 km a naprostá spokojenost, většinu už jsem napsal dříve, domontoval jsem tedy voltmetr z číny za pár korun , zásuvku a pořídil origo brašny do kufrů. Postřehy z jízdy, ten hlavní, že manželka chce pořád někam jezdit, má sice problémy se zády ale na motce vydrží úplně v pohodě, strašně si pochvaluje. Co se týče brzd s naloženou motorkou naprosto dostačující , odpružení parádní, ve dvou a naložený jsem trochu přitvrdil zadek a paráda, výkon akorát, plně dostačující na cestování ve dvou ale pořád se snažím řadit 6, asi to bude chtít ukazatel zařazené rychlosti, ochrana proti větru parádní za deště to jde trochu na ruce, asi ti bude chtít ten deflektor k zrcátkům a bude to dobrý, jediné co mě trošku vadí, že za deště blbě odtéká voda ze štítu a je přes něj blbě vidět a hlavně nebolí mě kolena a prdel a je s motorkou opravdu radost cestovat.

S těžkým srdcem jsem se s ní v září 2021 rozloučil, dělá radost novému majiteli. Najezdil jsem s ní víc jak 24 000 km bez jediné závady. Opravdu motorka na cestování jak kolem komína tak ve dvou na dovolenou. Co se týká jízdy ve dvou a s plnou bagáží jo dobrý ale chtělo by aby měla o pár koníků víc a neprodal bych. Při cestování na dálnicích je to prostě trochu slabší ale to je možná tím, že jsem jí nechtěl trápit a moc vytáčet a huntovat jí.
Přešel jsem o třídu výš a logická volba je Pan European 1300 a to se nedá s Deauville srovnávat, Pan je řekl bych tak o dvě třídy výše.

wi_tack
wi_tack napsal 24.02.18 v 15:10 10b.

Ať dobře slouží Mám jí již několik sezón a je to moje srdcovka

Sakramento
Sakramento napsal 24.02.18 v 12:04 10b.

zdravím kolegáčka. veliká gratulace k dobré volbě.

holtík
holtík napsal 22.02.18 v 17:25 10b.

Honda je prostě Honda. Za mě jasných deset.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.02.18 v 11:44 10b.

Hezká motorka i barva, at' Ti dělá radost. A pozdrav do okresního města.

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 17.02.18 v 19:52 10b.