Suzuki DL 1000 V-Strom (2004)

Vlastník NXram
Vloženo 16.2.2018
Aktualizováno 26.6.2019

Koupil mi ji kamarád na Moravě, viděl jsem jenom fotky, ale jelikož se známe a věřím mu, dal jsem na jeho úsudek a motorku mi pak přivezl až domů... Radku děkuji !

Honda XL 1000V Varadero: Nějaká moc bachratá a uhlazenější projev motoru, přeci jenom Strom je rebel :-)
BMW R 1150 GS Adventure: Brutální kolos, mám 182cm a 104kg a pořád jsem si připadal jako trpaslík, díky kamarádovi jsem se na ni mohl posadit a zjistit, že to není pro mě... I ten výkon nebylo to, co jsem hledal .
Honda XL 700V Transalp: Ta se mě líbila moc, na drátech, takové spíše enduro, vše super, ale bál jsem se výkonu při jízdě ve dvou

První dojmy - Mám několik různých motorek, takže mě jen tak něco nerozhodí, ale tady jsem jen tak v pantoflích po složení s dodávky na konci ulice trochu přidal a ejhle, ono jde plynem na zadní ... jelikož jsem to opravdu nečekal, asi to vypadalo komicky :-))

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo ji che ... a hlavně hledá rychlé pohodlí bez té všudypřítomné elektroniky

Doplňky na motorce - Motorka měla již od předchozího majitele dost doplňků jako deflektor, padáky, zadní kufr GIVI, mlhovky, mazání řetězu, ale už jsem dal vyhřívaný Oxfordy, CNC páčky, jiný zrcátka, nerez kryty obou chladičů, lepší žárovky do světel, kouřová sklíčka blinkrů atd.

Nějak se stalo, že i když mám motorek plnou garáž, nemám tam nic, na čem bych pohodlně a s klidem ujel nějaké větší vzdálenosti, třeba udělal delší výlet i manželkou a bylo to pro oba pohodlné.
Litrového Stroma jsem chtěl z důvodu všestrannosti této motorky, dá se na tom v pohodě jezdit kolem komína , i když na to mám jiné moto, polňačka ani obrubník to nerozhází a na cesty po Plzni severu jako dělané. Dálniční přesuny pohoda i ve vyšších rychlostech, moc na tom nefouká a hlavně i ve dvou to jede. Nu a když člověk chce, ono to jede opravdu rychle !!! Dvouválce mám opravdu rád, měl a mám jich několik, zvuk je i s origo výfukama docela dobrý, jen se musím na tomto dvouválu naučit držet vyšší otáčky, protože když přidám v nižších, tak mi ty dva hrnky nakopou gule až do krku. To je asi jediné, co mě trochu štve, ale je to samozřejmě o zvyku.
Dokonce zatím ani neřeším laďáky, což je to první co společně s KN filtrem dělám, ale zatím nechci dělat kravál, chci odjet po ránu od baráku aniž bych musel moto tlačit do ulice abych nevzbudil děti a až pak startovat jako třeba u Vmaxe.
Těším se, až letos něco více najedu ...

22.08.2018
Jsem na Stromu absolvoval individuální kurz u Sršně v motoškole a nemůžu to dostat z hlavy, kluci byli všichni super a tím že měl každý trenér /Lukáši děkuji ! / svého žáka na celý den, mohl se nám věnovat na 100% a dostat do nás maximum co jsme mohli vstřebat.
Upřímně během chvíle jsem škrtal hlásičema jako nic a ještě se u toho cítil v pohodě a pak i v běžném provozu což mě dostalo nejvíc. Dalo mi to i po 21 letech v sedle strašně, nastavení motorky, posaz, pohled a průjezd zatáček je úplně o něčem jiném než když jsem tam jel. Celou cestu zpět jsem se culil do helmy jako pitomej, jak lehounce a svižně tam Strom padá a hlavně bezpečně, alespoň jsem to tak vnímal.
Neměl jsem pocit že jedu na hraně a přitom jsem jel zatáčky rychleji než před tím.
Příští rok znovu a uvidíme kam se se Stromem posunu ...
Jediné co jsem se na motorce rozhodl změnit je po poradě s klukama o jeden zub menší kolečko aby se zlepšila reakce motoru v nízkých otáčkách

05/2019
23.06.2019
A je u nového majitele v Kadani, když jsem viděl kdo si ji kupuje, bylo hned lépe po těle, Jirka je fajn chlapík a přijel i se sympatickou manželkou, dali jsme fajn pokec a oni odjeli po ose domů. Byla by škoda kdyby jen stála v garáži, přeci jenom je tam nová Oranžáda... Nový majitel je dle jeho vyjádření velmi spokojený, tak jsem rád, že šla do dobrých rukou !-)

69šakal
69šakal napsal 16.10.18 v 21:39 10b.

Díky za příspěvek sousede! To víš ,že koukali když jsme to kupovali! Lenka měla mít malou Afru ale svezla se na Advíkovi a bylo! Jo je to moc fajn jezdit takhle ve dvou. Stav se až pojedeš kolem a uvidíš mě tam.. Jo a v Bříze se vám rozmáhaj Afriky, dneska jsem kacal s Jirkou pojišťovákem...

Čadil
Čadil napsal 08.04.18 v 10:06 10b.

Nádhený stroj a máš to moc pěkně napsany.jasných 10b

biosák
biosák napsal 16.02.18 v 19:06 10b.

Užívej