bmw_stratos_kveten

Suzuki GN 250 custom (1993)

Vlastník Raisto01
Vloženo 27.12.2017
Aktualizováno 27.12.2017

Maloobjemová klasika, vhodná pro každého, kdo má alespoň trochu rád retro.

Motorka koupena od deny_sek (Choceň)

Suzuki GN 125: slabší

První dojmy - Na jednoválcovou 250 táhne velice pěkně. Jde hned odspodu, nemá v podstatě žádné výkyvy, čitelná s brzdami tak akorát. Spotřeba do 3 litrů, záleží na stylu jízdy. Design absolutní klasika, vyloženě láká k úpravám, to zas je ovšem horší s tím naším STK.

Motorku bych doporučil pro - kdokoliv do 180cm, pak už je to malý

Doplňky na motorce - Spíše vzhledem k věku nutná repase - upravený tvar sedla + nový potah, lak nádrže a bočnic, nižší otevřená řidítka, menší zadní světlo, nové přední světlo (odrazná vrstva v rozkladu) a pár věcí spíše designového charakteru, na funkci rostlináře nemající vliv

Potřebovali jsme další stroj, aby si i paní občas mohla pojezdit, přeci jen z V-Stromu je to trošku vysoko. Hledal jsem něco hodně klasickýho s menším objemem a za rozumnou cenu. Tak toho tedy na trhu opravdu moc není. Naštěstí se objevila tahle kráska a po odstranění klasických vad, které jsou snad po každém prodávajícím (totálně zašvihaný karburátor, prokluzující spojka, rozvoďák na konci životnosti a fakt "dojebaná" elektrika), je to opravdu příjemný stroj. Nic pro nikoho nad 180cm, ale jinak lehký, hravý, málo to žere, překvapivý zátah do 100 km/h, pak už to leze podstatně pomaleji. Kombinace předního kotouče a zadního bubnu je na tu váhu tak akorát, podvozek je vzadu zbytečně tvrdý a předek zase měkčí, ale to je vzhledem k věku celkem klasika.
Na poježdění po republice, dokonalý stroj. Všude chválen pro spolehlivost, tak snad to tak bude. Vizuál je čistě subjektivní záležitost, nám se líbí

marafzs600
marafzs600 napsal 12.01.19 v 15:50 10b.

Pěkný stav

AlešT.
AlešT. napsal 26.08.18 v 14:01 10b.

Srdce zaplesalo, jasných 10

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.12.17 v 13:35 10b.