Suzuki GN 250 custom (1994)

Vlastník Ombrero
Vloženo 12.5.2018
Aktualizováno 28.5.2018

Mad Maxem silně inspirovanej Rat Scrambler - Je to dlouhej příběh o tom, jak se z klasickýho malýho japonce stala ze řetězu utržená stavba plná kontroverzí, hejtů a obdivu.

První dojmy - První dojem dělá hlavně na ty co jdou kolem a kroutí hlavou. Většina z nich říká "tyvole" a ukazuje. Většina ale taky zastaví a obejde si jí ze všech stran a to pro mě asi znamená, že se dílo podařilo :)

Výběr byl snadnej. Něco malýho do 35KW a podle recenzí spolehlivýho. Hrabat do toho by mě v tu dobu fakt nenapadlo. Jenže každej vztah má svoje zvraty a ten můj přišel ve chvíli, kdy sem začal zjišťovat, že hrabat se v mašině mě tak trochu baví víc, než jezdit. Možná někdo ten pocit budete znát. Je to neustálá honba za dokonalostí, trochu zvědavost co "tam vevnitř" vlastně je a hlavně dobrej pocit z toho, když se něco trochu vylepší oproti originálu.

Začalo to fakt nevinně. Fakt.

To, co vidíte na fotkách je výsledek cca čtyř let vymejšlení. Nebo spíš čtyř zim, který sem nemoh vydržet doma a chodil se kochat do dílny. Je to k nevydržení. Když byly hotový malý věci, nezbejvalo než začít dělat ty velký. Výměna motoru, nádrž, světla, blatníky, sedlo, boční kapotáž, ta blbina s kanystrem, drapák dozadu a výroba řemenů? "to jako fakt myslíš vážně?!"

Ani moc ne. A to je právě ten důvod proč sem tam kde sem... Ten kdo si chce při klopení zatáček mezi maloměstama střední Evropy připadat jako MadMax urpstřed pustiny to nemůže myslet moc vážně. Ale tim spíš si možná umí užívat ten tolikrát a pořád dokola opakovanej POCIT SVOBODY (jo, caps lock znamená křik:))

To je pro mě motorkaření. Ruce od oleje, zastávky na malý opravy cestou, nejistota návratu a smíšený pocity a pohledy lidí kolem. Sedneš si na obrubník a koukáš na svůj výtvor s lahváčem v ruce a je ti jedno, že ti do spacáku nalezou mravenci.
To všechno tam je... a snad dlouho bude.

Ombrero
Ombrero napsal 20.05.18 v 11:54

doktor79:
sedlo - dřevěná konstrukce, na ní ořezaná pěna ze starý trosky z netu za 100,- Koupil sem kus kůže, nařezal na pruhy, snejtoval a natáhnul přes pěnu. Pak už jen trochu mořidla na barvu a většina vzhledu vznikla používáním. Na jaře nakrémuju a nemusim řešit ani déšť.

STK
máte pravdu v podstatě všichni. Jen je důležitá věc, že to jak to vypadá ted neni stav ve kterym to tam povezu :)

ladymotozkoncesvěta:
překlep v hodnocení se dá opravit v sekci admin / motorkáři / známky motorek

Kjutl:
neni to tak hrozný, jak to vypadá... nejvíc mám kolem 250km v kuse a dá se to ;)

Děkuju všem za pochvalu, je to pro mě velká odměna a motivace :)

doktor79
doktor79 napsal 19.05.18 v 14:34 10b.

Jednoznacne to najlepsie, co som u nas za posledny rok videl . Sedlo si si robil sam, alebo si ho nechal niekde urobit, prosim ta?

Targus
Targus napsal 19.05.18 v 14:14

walaszek:
Určitě bude problém s odklonem RZ od svislé osy. Je tam povoleno 15°.