Cagiva Canyon 600 (1999)

Vlastník AvoG
Vloženo 27.11.2017
Aktualizováno 1.12.2017

Vloženo: 01.12.2017, Uskutečněno: 30.11.2017, Stav tachometru: 29000 km, Zhlédnuto: 27x

V priebehu dnešného dňa som sa veru nedostal k sľubovanej reťazi, ale zato mi padla do oka predná brzda. Kedy bola menená brzdová kvapalina? Kedy boli vymenené alebo odmastené brdzové doštičky? A komu sa dopekla páčia čierne gumené hadičky??? Nie nie, prišiel čas pozrieť sa na zúbok prednej brzde. Demontáž prebehla jednoducho. Postupoval som podľa dielenského manuálu a najprv som vypustil brzdovú kvapalinu a to otvorením nádržky s brzdovou kvapalinou na riadidlách a nasledovným pumpovaním brzdovej páčky s otvoreným vypúšťacím ventilom na brzovom obložení. Keď už netiekla kvapalina pri pumpovaní bzdovou páčkou, tak som zbytky z obehu dostal podtlakovou pumpičkou. Potom som uvoľnil imbusovým kľúčom (5) strmene brzdových doštičiek a nástrčným kľúčom (12) odmontoval brzdu z rámu. Čistenie nebola žiadna veda, kefou (kartáčem) som odstránil stvrdnutý prach a čističom na brzdy s handrou mastnotu. Treba si dávať pozor aby človek nepoškriabal povrch piestov alebo samotných valco v ktorých sú piesty uložené - preto som sa týchto miest dotkol výhradne iba jemnou handrou. Po zložení brzdy prišla na rad montáž ako brzdy, tak aj novej (naš krasnoj!!! ) kovovej hadičky. Nastal ale jeden problém. Nové banjá ktoré prišli s novými hadičkami, mali hustejší závit ako pôvodné - viď foto -. Preto som banja použil pôvodné. Samozrejme vyčistené . Ako to už býva, to najlepšie nakoniec - odvzdušnenie bŕzd. Bola to pre mňa maturita a dvojhodinový kúpeľ mojích rúk v brzdovej kvapaline, kým som konečne pocítil ten správny protitlak na brzdovej páčke. Aj tak nechám brzdu prekontrolovať profíkom, ktorý mi zrejme vynadá, ale medzi nadávkami možno pridá aj nejakú zaujimavú radu, či múdro . Brzda však brzdí a hadička sa leskne, takže pre mňa úloha splnená...

• Gina dýcha čistý vzduch

Dnes bola na pláne iba ľahká údržba. Od listopadu, kedy som motorku kúpil som sa ešte ani nepozrel na stav vzduchového filtra. Preto som sa rozhodol pre preventívnu výmenu. Filter som si objednal poštou a výmena spočíval

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.06.2018
    Uskutečněno: 12.06.2018
  • Zadná brzda, krok tretí.

Pomaly ale isto sa prehrýzam údržbou Giny, ktorá sa mi za to hádam na jar odmení :-) . Tentokrát som sa mrkol na zadnú brzdu. V podstate nič nové pod slnkom, konštrukcia zadnej brzdy sa až tak od tej prednej nelíši. Jed

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.12.2017
    Uskutečněno: 18.12.2017
  • Prvý krok ku kráse a funkčnosti = bočný stojan

Takže dnes bol prvý deň kedy som sa začal Gine (meno pomáha vybudovať si vzťah a odpustiť nedostatky) venovať. Prvý problém ktorý som si zaumienil vyriešiť bol ohnutý bočný stojan! Tento problém znemožňoval motocykel jed

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.11.2017