Cagiva Canyon 600 (1999)

Vlastník AvoG
Vloženo 27.11.2017
Aktualizováno 1.12.2017

Prvý krok ku kráse a funkčnosti = bočný stojan

Vloženo: 28.11.2017, Uskutečněno: 28.11.2017, Stav tachometru: 29000 km, Zhlédnuto: 42x

Takže dnes bol prvý deň kedy som sa začal Gine (meno pomáha vybudovať si vzťah a odpustiť nedostatky) venovať. Prvý problém ktorý som si zaumienil vyriešiť bol ohnutý bočný stojan! Tento problém znemožňoval motocykel jednoducho uskladniť. A to ma hnevalo. Náhradný diel mi za priaznivú cenu a so skvelým prístupom poskytol ďalší člen komunity na motorkároch.cz, "budr", ktorému sa ešte raz týmto ospravedlňujem za nehladký priebeh platby . Zadávanie čísiel účtu je pre mňa vždy boj. Ale späť ku stojanu. Jeho nezdravý uhol zapríčiňoval prílišné naklonenie motorky a jeho ďalšie ohýbanie. Výrobcovia sa zrejme rozhodli že dať na 150 kilovú a vysokú motorku hliníkový stojan bude dobrý nápad. Ale čo už... Pôvodný stav (a nezdravý náklon) motocyklu je vidieť na prvej fotgrafii.
Demontáž prebehla hladko - veď o nič nešlo - celá operácia bola umožnená použitím kľúčov o veľkosti 17, 13 a 8, dlhého šróbováku, handry, Arvy, drótenej kefy a mazacej vazelíny. Porovnanie stojanov na ktorom je vyhnutie pôvodného stojanu zrejmé je na fotografii. Ukotvenie stojanu som tiež poriadne vyčistil a (staro) nový stojan namontoval na miesto. Jedna rada ktorej sa vždy držím pri demontáži pružín je hodiť na pružinu handru. Takto ak pružinka vystrelí tak zostane zamotaná v handre a nespôsobí ujmu na majetku alebo zdraví. Opätovné nasadenie pružiny som vykonal jednou rukou zároveň s fotením druhou rukou starým osvedčeným trikom s dlhým šróbovákom, kedy sa na tento natiahnu pružiny, zachytí sa o miesto kam majú pružiny naskočiť a zapáčením sa pružinky krásne dostanú tam, kam majú. Ilustráciu procesu je možné vidieť na fotografiách. Tak ešte som nakoniec vymontoval baterku na nabitie a uskladnenie v teplúčku domova na dobu zimnej nepriazne . Na foto môžete vidieť uchytenie voľných káblikov po baterke zdrovačkami a šróbiky od baterky som nechal v sáčku na mieste kam sa baterka na jar aj vráti.
Tak a to by bolo dnes všetko. Zajtra sa mrkneme na reťaz, a vymeníme (podomácky vyrobený ) napínak reťaze. Stay tuned!

• Gina dýcha čistý vzduch

Dnes bola na pláne iba ľahká údržba. Od listopadu, kedy som motorku kúpil som sa ešte ani nepozrel na stav vzduchového filtra. Preto som sa rozhodol pre preventívnu výmenu. Filter som si objednal poštou a výmena spočíval

Vloženo: 12.06.2018
    Uskutečněno: 12.06.2018
  • Zadná brzda, krok tretí.

Pomaly ale isto sa prehrýzam údržbou Giny, ktorá sa mi za to hádam na jar odmení :-) . Tentokrát som sa mrkol na zadnú brzdu. V podstate nič nové pod slnkom, konštrukcia zadnej brzdy sa až tak od tej prednej nelíši. Jed

Vloženo: 19.12.2017
    Uskutečněno: 18.12.2017
  • Krok druhý = bezpečnosť (?)

V priebehu dnešného dňa som sa veru nedostal k sľubovanej reťazi, ale zato mi padla do oka predná brzda. Kedy bola menená brzdová kvapalina? Kedy boli vymenené alebo odmastené brdzové doštičky? A komu sa dopekla páčia či

Vloženo: 01.12.2017
    Uskutečněno: 30.11.2017