BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník APALUCHA
Vloženo 20.11.2017
Aktualizováno 20.11.2017

Vloženo: 16.12.2021, Uskutečněno: 16.03.2019, Stav tachometru: 40000 km, Zhlédnuto: 11x

Po výletu na Elbě jsme zjistili, že GS je super cestovní stroj. Je velmi pohodlná, funkční a vyhovuje mě ve všem co jsem potřeboval.
Tak jsme začali řešit elektro na motocyklu. Hlavně napájení navigace, přídavný světla, 12V zásuvka i USB zásuvka. Vše bylo napojený přímo na baterii. Teoreticky to nevadilo, ale hrozí, že to bude zbytečně vybíjet baterii a to je fakt, který na cestě prostě řešit nechcete. Našel jsem na internetu, že Denali vyrábí "pojistkovou skříňku" (PowerHub) na elektro příslušenství. Jenže ta cena! To je moc.
Naše ješitnost nám to nedá. Víme, že potřebujeme přesně tohle, ale o hodně levnější variantu. Jeden večer za mnou přišel otec se slovy: "To vyrobíme!" a bylo rozhodnuto. Začínám tedy rozhodovat jak to má vypadat. Zjišťuji po večerech informace a volám přátelům co rozumí elektronice lépe než já.

Po dostatku informacích a co už vím ohledně powerhubu. Sedám k počítači, začínám objednávat součástky a kreslím si prvotní návrh. Sehnali jsme Relé, takže jsme navrhli powerhub, kde bude možné napájet pouze při zapnutém zapalování a nebo když odejde relé, tak lze přendat a napájet přímo z baterie. Všechno vedené přes pojistky.

Potom byla potřeba sehnat tištěný spoj, kde jsme si poprvé hráli na malý chemiky a leptali plošný spoj.

Poté jsme všechno vyzkoušeli jestli všechno funguje a má parametry co mají mít. Takže poté jsme všechno naletovali a dali dohromady. Vypadalo to nakonec perfektně.

Takže všechno máme a teď to jen nahňácat do motocyklu. To je těžší, ale jen na čas. Pod sedlem je nádherně prostoru, tudíž místo je a nálada už taky.

Po večerech jsme motorku dali dohromady. Impulz pro relé jsme vzali z přídavného konektoru na zadní straně motocyklu. a všechno jsme dali dohromady a samozřejmě jsme se jeli projet a zjistit jestli to funguje. Je naprosto úchvatný pocit, když i taková "blbina" funguje perfektně a vy jste na sebe hrdý.

Tak a jede se dál!

• Polepy

Nelíbí se mě moc ty boční stříbrné panely na motorce. Je to takové prázdné a ochranný polepy se mě tam moc nelíbí. Naštěstí Myro z Cendura dělá krásný polepy, takže jsem našel jedny pěkný samolepky a byť jsem ty polepy c

Vloženo: 06.02.2022
    Uskutečněno: 08.02.2020
  • Oprava powerhubu

Myslel jsem si, že mám ohledně elektroniky a vedení kabeláže do powerhubu všechno v pohodě, tak bohužel se mě vyklepal impulzní přívod na powerhub. Není to velký problém. Jedná se o slabý kabel, který pouze zaznamenává p

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.02.2022
    Uskutečněno: 18.01.2020
  • Ochranné plexi pro přední světla

Když jsem měl chvíli čas, tak jsem nakonec pořídil silnější plexi před přední světla. Teoreticky to nemá čistě konstrukční princip, ale prostě se mě to líbilo ;-) Stejně jsem potřeboval vyndat světla, protože jsem potře

Vloženo: 23.12.2021
    Uskutečněno: 31.08.2019