Triumph Thunderbird Sport (1998)

Vlastník Retez
Vloženo 10.10.2017
Aktualizováno 10.10.2017

Tříválcový T-bird z Velké Britanie ve verzi Sport!
Vyrobeno v Hinckley

První dojmy - Na svých 240Kg velice ovladatelný, správný počet válců a racing yellow, po stříkačkách si zvykám na karbce a neustálou pozornost kolemjdoucích, nepřehlédnutelný! s tandemovým sedlem pohodlný.

Motorku bych doporučil pro - Nechci nikomu pomáhat při výběru, ať si každý dělá co chce...

Doplňky na motorce - dvojice plovoucích kotoučů EBC Brakes, gumové prachovky, doplňková loga na nádrži, ploché víčko nádrže, dvě varianty zadního sedla, blinkry Rizoma, řetězovka Supersprox Stealth zlatá.

Když jsem, při každodenním raním rituálu „prohlížení moto-inzerce“, narazil na popisovaný motocykl, nemohl jsem několik dní spát a domlouval si, na co dvě motorky, kde tak rychle sehnat peníze. Po domluvě s prodejcem, jsem se na něho zajel do Brna podívat. Zpočátku zklamaný z vizuálního stavu, ale v podstatě po nastartování již bylo rozhodnuto. Bestie bude mít staršího bráchu, Serváce.

Dohodnuto, za týden si vyzvednout (koupeno 07/16), opravdu nejdelší týden mého života! Ondra H. zařídil veškerý převod, nabalil mně všema věcma, co k tomu byly i nebyly a s plnou nádrží domů!!! S velkou opatrnosti a nadšeností si zase užívám vítr, co mi hučí do helmy, konečně zase naháč! Udivila mně nízká spotřeba při „normální“ jízdě avšak při správném řazení se z T-birda stává dravec a nechají se s ním prohnat i svižnější spoluúčastníci provozu.

Motocykl se zajímavou majitelskou historii, koupeno od Ondry Hrůzy (jenž byl majitelem 10 let) z Funk soul brothers motor works, moc šikovní kluci, co vytváří ve své dílně neskutečná kouzla.
Triumph Thunderbird Sport osazený motorem z prvních speed triplu se sníženým výkonem, kapalinou chlazený předchůdce řady New Bonneville. Verze sport má oproti modelům Thunderbird, Adventurer, Legend TT vyšší výkon o 10K, hliníkové 17“ ráfky, 2x 310mm kotouče vpředu, plně nastavitelný podvozek a hlavně šestirychlostní převodovku….

Tak tohle opravdu nikdy neprodám!

marafzs600
marafzs600 napsal 29.03.19 v 01:14 10b.

Taky bych to neprodal.

Petak76
Petak76 napsal 23.04.18 v 16:58 10b.

jojo tohle se mi taky líbí:)

Bowler
Bowler napsal 18.11.17 v 11:12 10b.

To je parada videt dva takove krasne stroje v jedne garazi!
Taky jsem po TBS dlouho pokukoval a az jsem se konecne rozhodl tak zadne nebyli. Nakonec jsem si ho dovezl z USA a ted si lamu hlavu jak to prihlasim.

dzarmil
dzarmil napsal 17.11.17 v 17:11 10b.

Moc pěknej anglickej kousek,kterejch je na našich silnicích jak šafránu .Přeju radost a potěšení z jízdy .

LukšaRR
LukšaRR napsal 27.10.17 v 16:48 10b.

nádherný kousek ať slouží