Triumph Thunderbird Sport (1998)

Vlastník Filipcb
Vloženo 25.2.2020
Aktualizováno 16.1.2021

Stroj, který mi na první dobrou padl do oka, začal jsem zjišťovat bližší informace a po projetí inzerce a pár pokusech je doma.

První dojmy - Zatím mohu hodnotit akorát vzhled a dojmy, které jsou vesměs pozitivní, nemám na něm vzhledem k počasí moc najeto, čekám na sezonu

Doplňky na motorce - Originál Triumph otevřené výfuky, rovná řidítka, sport sedlo, tužší pružiny

Doplním jak to půjde, ale asi budu opakovat to co je zde již napsané jinými majiteli. Předchozí zkušenosti s motorka mám různé, ale tohohle Triumpha jsem pořídil po delší pauze, která končila Yamahou BT1100, která mi dost nesedla a zklamala, tak jsem pověsil na nějaké roky (8 jich bylo) motorky na hřebík. No a co čert nechtěl, léta letí a já začal pokukovat po inzerátech a mototestech, věděl jsem že chci něco ve stylu café racer, protože stejně na dlouhé výlety už nezbývá čas, a tenhle styl ježdění mě baví a má to svého ducha. Triumph má v tomhle oboru letitou tradici, ale novější stroje jsou dost drahé a tak nějak je jich už plno. No a náhodou jsem natrefil na žlutého Thunderbirda, dva výfuky nad sebou, tříválec, poctivé železo s minimem elektroniky, parametry mě také zaujali, a je doma.

Tak už jsem něco pojezdil, cca 3000km, zatím samá pozitiva, motorka není žádnej dravec ani polykač kilometrů, ale odpolední klikaté projížďky ji vyloženě sedí, brzdy jsou v pohodě, dobře dávkovatelné, baví mě výjezdy ze zatáček, kdy je slyšet pořádnej chraplák tříválce.

Po sezóně 2020 stále velká spokojenost, motorka bez problémů slouží, chystám se vyzkoušet jiná řídítka, zrcátka a nějaké další blbosti, nechám vyčistit a seřídit karburátory a hurá jezdit.

Bowler
Bowler napsal 16.01.21 v 12:39 10b.

Tak gratuluji ke koupi tohoto nádherného stroje a ať děla jenom radost!

rajtyš
rajtyš napsal 22.04.20 v 11:45 10b.

čau Filipe,

tak jsem to včera nadlábnul, ještě to musím trochu opucovat, přeleštit, dotáhnout (a doplnit chybějící) šrouby, dofouknout kola a příští týden můžem zatahat ;)

Milan1963
Milan1963 napsal 03.03.20 v 07:44 10b.

Hezký stroj, at' ti dělá radost .

dekel
dekel napsal 26.02.20 v 06:26 10b.

Krása tieto stroje stále majú čo povedať tak nech ti robí len radosť