MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník zelickopetr
Vloženo 6.8.2017
Aktualizováno 7.9.2019

Po této motorce jsem koukal už asi od 16 a moc se mi líbila, ale až teď nedávo byla příležitost k jejímu nákupu.

Jawa 125 Dandy: 4-takt
Jawa 250/353 Kývačka: a další jawy - cena

První dojmy - Jelikož jsem dosud jezdil pouze na pionýru, tak můj první dojem byl skvěly. Hned první jízdu, ještě při nákupu jsem si moc užíval, krásně padla do ruky. Pak doma ani nemluvě. Za tu cenu, za kterou jsem jí dokázal pořídit jsem snad nemohl sehnat nic lepšího.

Motorku bych doporučil pro - Doporučení asi pro všechny, kromě nějakých závodníků, pro ně to určitě není.

Tento stroj byl pro mě modlou už delší dobu, hlavně kvůli vzhledu a zkušenostech ostatních. Všichni tvrdili, že je tento stroj dobře ovladatelný a na svůj výkon celkem svižný a je to tak, nemůžu si stěžovat. Vybral jsem si ho i kvůli motoru MZ, který je jak všichni dobře ví, dvoutaktní. A to já mám rád.

Na jízdu si nemohu stěžovat, vždy si ji plně užiji a ani ji nemusím nějak drtit. Motor za mě spokojenost, jen mi ze začátku dělalo problém správně nastavit karburátor, ale nakonec jsem to dokázal . Přední kotoučová brzda je pro mě příjemnou novinkou a to platí i u odpružení (připomínám po zkušenostech z pionýra). Spotřebu motocyklu nijak neřeším, o to vlastně vůbec nejde. Zatím jedinou závadou byla povolená spojka, kdy se mi rozpadla pojistka matky unašeče spojky. Vyřešila to nová pojistka za 20 korun. :)

Se spolujezdcem zatím moc zkušeností, ale těch pár kilometrů s mojí drobnou přítelkyní nebyl žádný problém.

zelickopetr
zelickopetr napsal 07.08.17 v 19:02

Díky. Prostor by se i našel, jen ty peníze nejsou na plnění dalších snů

bonup
bonup napsal 06.08.17 v 19:46 10b.

Taky bych ji chtel, ale kam vsechno co bych chtel davat. Uzij si ji.

zelickopetr
zelickopetr napsal 06.08.17 v 17:53

Díky moc, snad budu mít též dost vzpomínek :D :)

fatman
fatman napsal 06.08.17 v 17:49 10b.

Gratuluju
Pro mě hromada krásných nostalgických vzpomínek ...