Kawasaki KLE 500 (2000)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 11.6.2017
Aktualizováno 15.5.2018

Info po pul roce :-)

Vloženo: 19.02.2018, Uskutečněno: 19.02.2018, Stav tachometru: 53000 km, Zhlédnuto: 7x

Zdravíčko , tak jsem se rozhodl , že napíšu nějaky EDIT po minimalně pul roce vlastnictví třeba to někdy někomu pomuže v rozhodovaní při koupi .

Jelikož jsem hovado a za poslední pul rok jsem koupil dalších minimalně 5 motorek převažně České vyroby tak jsem na KLE zas tak extra moc nejezdil , ale tak kolem 3-4 tisic jsem dal ( Stav tachometru si nepamatuju přesně ) Což už stačí na vytvoření nějakého objektivního nazoru na stroj

Začal bych tím co jsem vše na KLE dal a nedal. V podstatě hlavně gumy ze , kterých jsem byl ze začatku trochu špatnej , ale to bylo zvykem na silniční pneu . Koupil jsem MITAS E09 a musím říct , že co se týka terenu super ... v tomhle počasí se prostě vyblbnu. Silnice už je trochu horší , ale po zajetí gum po par set kilometrech už je to lepší . Ze začatku neskutečný plavání okolo 80-100 km/h atd. Při přezouvání jsem měl malinko problem s nazutím přední gumy. Problem .. no spíš to byl mazec :D guma prostě nešla nastřelit ... ja tam měl přes 8 barů a v pneuservisu kolem 10 a to už jsem odchazel pryč. ( odnesla to jedna duše :D ) nakonec jsem to tam stejně nedostal a cca 1-2 cm nebyli hozené uplně na hraně ( prostě jezdim je to trochu punk ). Ty Mitasky mě hodně překvapily , že krasně sedí v zatačkach na silnici . Jsem zvědavý jak dlouho vydrží - je to obyč verze ne DAKAR .

Jak jsem již psal , že jsem pořídil dalších par motorek tak jsem si pohraval i s myšlenkou , že bych KLE prodal , ale myslím , že to neklapne :D protože bych ho asi neprodal za to co jsem ho koupil a vždycky když zahodím touhu po nečem jinem si vlastně řeknu , že to není až tak špatna motorka .Človek musí stat trochu nohama na zemi ...

Trápení s kle zatím moc extra není , ale přecejen neco bylo. Jedna věc , že přestala mazat , ale zase protože jsem hovado . Přijel jsem domu dal motorku na zahradu a šel grilovat s kamošema . Urval par kuželek no a po odchodu lidí , že jí uklidím . Sedl jsem na ní couval abych zajel do vrat garaže . Při couvání jsem zajel z takového kopečka , ale jen jednou nohou takže jsem vlastně šlapl do prazdna a motorku malem položil , ale byla v takové polože , že bych jí bez přehmatu nezvedl . Tak jsem jí položil opatrně na zem slezl a hned zvedl a od té doby přestala mazat resp. svitilo mazání . Týden před tím jsem měnil olej a filtr a byl jsem z toho trochu v lese ... po třech týdnech laborovaní a prohledavaní netu jsem zajel ke známemu SPEEDY MOTOSPORT v Komořanech ( moc šikovný človek ) a podívali jsme se na to. Zkoušeli jsme čidlo bylo dobrý, tlak žádny pod čidlem a ja už to viděl černě :-/ ( padlo par slo o JAPONSKY MR... SRA... JEB...ATD ) nakonec jsem si vzpoměl že jsem četl na foru motorkařích , že se to nekomu stalo snad u GS 500 a ER 5 ( což jsou docela podobny motory ) říkal jsem mechanikovi , že by to mohla byt bublina ve filtru , kterou proste motor neprotlačí .. říkal že to jestě nevidel , ale že to mužeme zkusit. Sundal Filtr dal tam hadr a ja točil .. dvakrat nic .. dvakrat flusla a najednou proud oleje. Zpět Filtr , odvzdušnit a světe div se ! Motorka maže ... takže je to opravdu možné , že se uděla bublinka ve filtr nebo nekde v motoru a prostě to přes to nejde... je to hodně divny .. kor když človek vidí co ty ENDURACI dělají s motorkama :D a ja jí jen s citem položím na zem :D :D :D

A rozhazená směs přetrvava , modry vyfuk a občas střílí , ale to snad udělam do léta...

Pohravám si s myšlenkou , že bych pořidil nějaký vyfuk , ale to musím jest vykoumat ... protože nějaky prase navařil svod od tohohle vyfuku na origo svod. Po předchozích zkušenostech mam v hledačku DOMINATORA ... měl jsem ho na XT 2KF a ZR7 a super... uvidime
Pořád mám koupené světla přidavné z ALIEXPRESSU , ale jestě jsem se nedokopal je tam dát ... protože si chci nějak udělat nějaký padáky Pořad se v nečem hrabu a dodělat neco pořadně ne :-/

Každopadně abych to shrnul . Po par tisících a par upravám k obrazu svému zatím na ní nemužu nadavat. Je to hodna a velice šikovna motorka až na to sedlo .. to je hroznej pruser. Zatím jí prodavat nebudu a dam jí jestě šanci se ukazat tuhle sezonu celou jí budu jezdi na těch E09 , alespon zjistím jaky budu mít tedy najezd Nevím kolik toho najezdím , protože ujezdit jednou zadnicí 5 nebo 6 motorek nebude tak jednoduchy :D hned jak udělam padáky vložím zas EDIT

• Nakonec prodej

Po dlouhé době jsem zas tu tak abych neco doplnil. Spousta věcí se změnila . Ja zase zacal vymyšlet 3,14 čoviny a nějak jsem se rozhodl , že dam KLE na net na prodej. Dluho se nikdo neozval až na par čumílku a písálků. J

Typ: Prodej
    Vloženo: 15.05.2018