Kawasaki Versys 650 (2016)

Vlastník fidlimydli
Vloženo 31.5.2017
Aktualizováno 22.4.2018

Že ho nepoznáváte? Že to není Versys 2016? Je koupený jako fungl nová předváděčka s čistým TP, ale havarovaná, takže je komplet ve vlastním ručně dělaném garážovém designu, protože plasty jsem dovezl domů v pytli od brambor.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Vstřícné a férové jdnání

Suzuki DL 650 V-Strom: Pro mne velký, těžký autobus.

První dojmy - Oproti SV je to těžký obr. Líbila se mi i jako havarovaný naháč. :-)

Motorku bych doporučil pro - Komu bych doporučil? S čistým svědomím člověku, který chce hravou silniční motorku se vzpřímenějším posezem a rozumnou ochranou před vzduchem.

Měl jsem v plánu koupit Versyse první generace a po sezóně vyměnit světlo a udělat nové plasty, protože motorka vypadá podle mého názoru opravdu ošklivě.
Už jsem volal asi na dva inzeráty Versysů první generace, ale oba už byly prodané, když se objevil inzerát této fungl havárky za příznivou cenu a vzhledem k tomu, že plasty jsem chtěl stejně vyrábět, nebylo co řešit. Vše voní novotou a na tachometru je pár km, čili ani nezajetá. Nikdy bych nevěřil, že budu mít fungl motorku.

Motorka je opravená v tréninkovém kabátě na zkoušku a příjdou tam dodat ještě nějaké polepy. Jelikož jsou všechny díly zaformovány, po otestování půjde do karbonu, ale jak se znám, testovat se bude asi až do zimy. Průběh prací můžete vidět na mém osobním webu.
a zde jsou mé dojmy:

Motor:
po karburátorovém nahém neotesaném Suzuki SV je Versys jako samet. První mne nepříjemně zklamal elektronikou plynule vyhlazený výkon motoru bez kopance, což působí dojmem slabého motoru, ale zvyknul jsem si. Když jsem si pak sednul na V Stroma, zjistil jsem, že Verys je naopak živější. Schovaný originál výfuk má tichý, zdravý, příjemný zvuk, což je opak přání většiny motorkářů, ale já opravdu nestojím o pozornost. Jediné, co bych vytkl jsou krátké převody naskládané tak těsně na sobě, že pocitově netuším, co tam mám a při 130km/hod už je motor hodně vytočený na to, že občas potřebujete jet v tempu delší přesun.
Příjemná je spotřeba, kde si při předpisové jízdě motor řekne o 4L, při rozumné jízdě 4,3L a do 5L se snad musí vejít i ten, kdo to trochu honí. Při 18L nádži už se dá dojet docela daleko. Až ... 450km

Podvozek:
Krátký rozvor, nižší hmotnost a menší velikost je fajn recept na hbitou motorku a uvařit se podařilo dobře. Kličkování na okreskách je zábavné a nepotřebuje moc nutit do zatáček. Tam, kde jsem s předešlým SV bojoval na hraně, jedu naprosto jistě bez risku a rychleji. Ovšem je tady jeden neduh. Na mých 80kg je to tvrdé jako žebřiňák. Vidlice se dá kromě předpětí pružiny i trochu seřídit, ale regulovatelný je jen odskok. Pokud se rozumně odladí odskok, automaticky přituhne i komprese a všechny větší rázy jdou do rukou. Zadní pružinu mám povolenou co to jen jde, ale motorka začne pérovat až při jízdě ve dvou. S "universálním" Versysem rozhodně zapomeňte na hrbatější silnici, zvláště při delších trasách, kdy už toho má tělo dost. Paradoxně Suzuki SV byla mnohem příjemnější žehlička a to i v náročnějším terénu. V tomto směru tedy poměrně veliké mínus.

Brzdy:
Rozhodně příjemné pozitivum. Jak jsem kolem motorky chodil při opravách, zdála se mi přední brzda měkká a říkal jsem si, že budu muset dokoupit opancéřované hadice. Ale při první jízdě bylo překvapení. Přední brzda brzdí výborně, takže ji není potřeba mačkat do takových extrémů, aby byla cítit gumovost. A zadní brzda? Ano, taky tam je a brzdí jak má. Trochu pomůže, ale nemá tendenci se kousat. Myslím, že výkony přední i zadní brzdy jsou vzájemně vyvážené.

Tom-P
Tom-P napsal 18.11.20 v 11:10 10b.

Krásná. :-

SPIJKER
SPIJKER napsal 26.09.18 v 21:32 10b.

tyjo moc hezky poladeny..

raid
raid napsal 28.08.18 v 14:40 10b.

Paráda osobně si myslím, že by to chtělo delší přední blatník a těším se, jak to bude vypadat s kufry.

Bohunka
Bohunka napsal 23.04.18 v 09:20 10b.

takovou krasavici bych brala i ja. Ta barva se Ti povedla
Chces cist znovu,ze jsi borec?? ...

vopák
vopák napsal 23.04.18 v 07:59 10b.

Seš frajer.. Vypadá to perfektně.To by byla prdel,kdyby kawa přišla se čtyrkovym versysem a vypadal by takhle.Jinak s tou spz to je teda slušná klika..at' to bouchá