Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník Fakonator
Vloženo 19.4.2017
Aktualizováno 19.4.2017

TDM 850, touha mladíků v devadesátých létech, cestovní mašina, která se nezalekne polní cesty...

Motorka koupena od SRN - servisní knížka

První dojmy - Hele na mých 173 cm výšky ve steklém stavu padne jak ulitá, s tou maskou vpředu je nutné se smířit, jakožto vyznavač chopper a enduro, Ovladatelnost skvělá, nutno točit k 3000, posez bezva, nohy si musí zvyknout býti trochu vzadu, jemné řazení, skvělé brzdy, chybí burácení výfuků, 20 let jsem o ní tajně snil, netroufl bych si do tvrdšího terénu, i když youtubeři dokazují, že je to možné... Fakt dobrý, ovšem ten první model se dvěma kruhovými světlomety byl více sexi.

Motorku bych doporučil pro - Si myslím že pro borce kolem 170 cm nížky. Menší bude mušet napadat na bok jako já na Varaderu a vysokej bude na tom vypadat jako chuj. Jo a nechlastejte a nechoťte do bordelů, ušetříte na spoustu motorek.

Doplňky na motorce - vyhřívání rukojetí

Děcka nostalgie, jak jsem psal výše, TDM bylo něco nedostižného jako foto začínající herečky Anastasie Kinski - sexi dělo. Tento novější model jsem volil pro tu servisní knížku, páč bych ze staršího mučeného modelu různými trýzniteli obával. Takže fakt ta zvědavost z mládí. Jezdí se krásně, jelikož mám naježděné těžké choppery, tohle je lahůdka, strašně příjemný cestovní posez. Jelikož jsem hustokrutózně promiskuitní bude brzy na prodej ( 65 000 ,- ) páč muším doplatit další volovinu, nový model JAWA 350 OHC. U TDM je dobré hlídat hladinu oleje, při startu ruční sitič je možné poměrně rychle stahovat, proti tomu je VTX 1300 rozmazlenej parchant. Pod sedačku se nic nevejde, tak mám dva boční kufry, jestli něco dodělat na zadní fufr nebo "cestovní fak" nevím zda k tomu dojde, chci odkoupit tu JAWičku a model 2015 Supertenere 1200 mě láká víc než mušle tý modelky ... Tohle je strašně zapomenutý a opomíjený model, přitom krasavec, při slušném zacházení spolehlivec.

Fakonator
Fakonator napsal 16.09.17 v 17:53

Díkec, je to takovej trochu omyl, nechtěl jsem letos nic náročného, ale dopadlo to jinak, zagarážoval jsem ještě Magnu 1100 California z 84 a Super Tenere, takže je TDM na prodej, nicméně pokud osud rozhodne bude součástí zbírky..

context
context napsal 19.04.17 v 19:07 10b.

Pěkná stroj, vypadá zachovale, jezdil jsem na ni v autoškole, byla celkem dost těžká s plnou nádrži na zvedání, (učitel nás zkoušel kolik můžeme jít s ní k zemi, abychom ji zvedli.) přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu, i, když to tak zatím nevypadá.