Yamaha XV 750 Virago (1994)

Vlastník Nicotine
Vloženo 30.3.2017
Aktualizováno 18.2.2019

Stará, dobrá klasika. Stroj bez elektroniky, hezký vzhled.

Motorka koupena od FIRMA:Iron Moto (Uherské Hradiště)

Yamaha XV 535 Virago: důvod neuveden

První dojmy - Motorka mi sedla po pár kilometrech. Jednoduché ovládání i pro mě jako začátečníka na větších motorkách. Má laděné výfuky - super zvuk.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi kteří se rádi kochají a neproletí jen naší krásnou krajinou.

Doplňky na motorce - Brašny, rolka, výfuky.

4/2017 Virago 750 jsem vybral až na poslední chvíli. Nejdřív jsem chtěl Virago 535, ale pak jsem si to rozmyslel. Přece jen je motor o něco silnější - při mé hmotnosti se to hodí.
Zatím jsem toho moc nenajezdil, ale na první dojem pěkná ovladatelnost ve městě i mimo něj.
Další zkušenosti přidám (snad), až toho víc najezdím.
5/2017 Tak jsem se dneska trochu projel. Při pohodové jízdě je to super, při 130 km/h mi málem ulítla hlava (jen jsem to zkoušel). Motorka vysloveně pro pohodáře a to mi vyhovuje. Manželka si pochvaluje posezení vzadu.
1/2018 Po dlouhé době jsem se konečně rozhodl něco napsat. Je to krátké zhodnocení sezóny.
Vzhledem k věku stroje došlo na drobnou opravu. V létě jsem musel vyměnit boční stojánek - praskla nožka. Přes vrakoviště jsem sehnal jiný. Říkal jsem si to bude snadná výměna, tři šrouby a přehodit spínač. Byl to omyl. Nějaký dobrák přede mnou vylepšil přichycení držáku stojánku mohutným svarem k rámu. No trochu jsem zanadával a vytáhl flexu.
Jinak sezóna v pohodě, motorka mě nikde nenechala, ani mi neprovedla nějakou jinou zákeřnost. Na jaře ještě koupím novou baterku, ta stará už toho má dost a já taky.
Tak na jaře zase na silnici.
2/2019 Za rok 2018 jsem toho moc nenajezdil - cca 2000 km. Motorka stále v pohodě, jen jsem vyměnil spínač brzdového světla u páčky přední brzdy. Dneska jsem zašel na Městský úřad a nechal jsem si za 50 Kč prodloužit STK o dva roky. Umožňuje to od podzimu nový zákon - konečně se našim politikům něco povedlo.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 30.03.17 v 20:43 10b.

Supr Virago gratulejšn.

XPALIC
XPALIC napsal 30.03.17 v 17:31 10b.

MiKas004
MiKas004 napsal 30.03.17 v 17:24 10b.

Moc pěkná, ať ti slouží.
Také jsem ji měl v merku.
10b