Kawasaki ZX-12R Ninja (2000)

Vlastník Riky
Vloženo 18.12.2016
Aktualizováno 22.1.2018

12ku Ninju jsem vždy chtěl, ale je jich málo, a z toho mála je ještě většina ve zvláštním tuningu...

Motorka koupena od Člověka.

Jawa 350/639: Moc silný vršek.
Jawa 125 Dandy: Moc silný spodek.

První dojmy - Nějaké motorky jsem už měl a vesměs to byly silné motorky, ale tento stroj je něco jiného, funguje zvláštně, individuálně, má prostě charisma. Nejde jen o výkonové údaje výrobce, jde o to, jak motor a celá motorka ve skutečnosti funguje.

Podle mých zkušeností musí motorka sednou hned při první jízdě, pokud se tak nestane, nikdy nenastane potřebné sladění jezdce a stroje. To je třeba příklad mé druhé motorky Fazer 1000.

Co se týče mého hodnocení, nemá žádnou slabinu, perfektně ovladatelný, příjemná jezdecká poloha, spolehlivá a jednoduchá, motor s vynikajícím výkonem do běžného provozu nadbytečný - otáčkové pásmo 8 000 až omezovač jsem použil výjimečně, ale...prostě jsem se na ní necítil, něco mi jako by scházelo. Nevím co mi scházelo, ale Ninja 12 to má, na ní se cítím naprosto dobře.

Ninju jsem si přivezl v prosinci z Karlových Varů, teplota kolem 0, silnice mokré, někde pršosněžilo, ale 200 km domů uteklo jako nic, a doma jsem se musel krotit, abych ještě nikam nejel. Ověřil jsem si tvrzení mého kamaráda, že Ninja nezná bolest. Teším se, až se trochu oteplí a budu moct vyzkoušet, jak to vlastně jede..., protože na zimních vlhkých silnicích to trochu klouže. Takže jaro přijď.

Kali88
Kali88 napsal 28.11.21 v 15:20 10b.

úplně toho člověka chápu

Marťas21
Marťas21 napsal 26.01.21 v 19:13 10b.

Super strojovna, moc se mi líbí

mastersuicide
mastersuicide napsal 18.12.17 v 11:32 8b.

Zdarec! Ať slouží! Taky jsem ochutnal ZX-12 a teď nějak se mi nechce lézt na nic jiného. Co se spotřeby týče, tak minimum mám 7l/100km, ale to musíš jet tak 180km/h a brumlat, jinak jak to začneš roštovat, tak je spotřeba stabilně 10l/100km. Přeji spousty kiláků bez nehod!

BadRX
BadRX napsal 11.05.17 v 15:01

Tak tak, pěkný stroj!

Kacafirek
Kacafirek napsal 24.12.16 v 08:39 10b.

Pekna strojovna !
At Vam to souzneni vydrzi co nejdele