Yamaha XVS 650 DragStar (1999)

Vlastník Meťa-Yamaha
Vloženo 13.12.2016
Aktualizováno 19.1.2018

Yamaha XVS 650 Drag Star. Rok výroby 1999.

Yamaha XV 750 Virago: Drag Star je mnohem hezčí a už i možná spolehlivější motorka.

První dojmy - Drag Star je moc krácsný a stylový stroj a každej se za vámi otočí. Je to moc spolehlivá a pohodlná motorka. Váží kolem 230 kg, ale když se rozjedete nejde to moc znát. Trošičku mě překvapili stupačky řidiče, protože jsou hodně nízko. Tím pádem se nedivte, že kdo pojede za mnou uvidí pár jisker.

Doplňky na motorce - Drag Star je vybaven bočními brašnami a zadním kufrem. Dále je na motorce plexištít, zásuvka USB, držák mobilu s navigací a podtlakový klakson.

Celkové zpracování motocyklu je velmi povedené. Motorka je v černém laku s červenými linky, což jí dává krásný vzhled. Na Drag Staru nešetřili ani s chromem. Dalo by se říct, že je na půl chromová a na půl černá a tahle kombinace se mi opravdu moc líbí. Co se podvozku týče. Drag Stary jsou nízké a docela dlouhé a proto je občas horší projet nějakou prudší zatáčku rychleji. Zadní tlumič je ve třech polohách nastavitelný a přední vidlice jsou opravdu krásně odpružené. Ale to nejlepší na celé motorce je podle mě motor a kardan. Motor je do V chlazený vzduchem má 30 kw což není zase až tak moc, ale má docela velký krouťák a to je 51 Nm a při celkové váze 230 kg je docela dost, ale pro někoho ne. Převodovka je docela háklivá na pozdější řazení, ale je to Chopper. Největší výhoda u Drag Staru je asi ten kardan protože je hodně tichý a nemáte všude po motorce mazivo na řetaz. Ale to neznamená, že kardan je bez údržby. Když se údržba zanedbá. Bude vás to stát nemalé peníze. Drag Star má maximální rychlost okolo 150 km/h a i ve dvou nepoznám při jízdě rozdíl v tahu motoru a ani na spotřebě. Pobere si okolo 4 - 4,5 l/100 km a po 200 km natankujete plnou cca za 400 Kč. Na závěr bych dodal, že se mi na ní jezdí moc krásné, má krásný zvuk, desing a celkově jako motorka se chová moc dobře i brzdy jsou na docela dobré úrovni. Je to opravdu nesmrtelná motorka, když je o ní dobře postaráno.

Galls
Galls napsal 23.07.20 v 12:55 10b.

Čadil
Čadil napsal 31.03.18 v 08:50 10b.

Kropicek
Kropicek napsal 10.10.17 v 20:01 9b.

Krásná

SWED75
SWED75 napsal 20.12.16 v 13:02

Paráda.. 10bodu

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.12.16 v 15:27 10b.

Parádní Dragouš gratulejšn.