BMW R 1200 GS (2006)

Vlastník MaMar
Vloženo 26.9.2016
Aktualizováno 26.9.2016

výška motocyklu budí respekt

BMW R 1200 RT: v době pořizování jsem nenašel v nabídce moto s optimální výbavou.

První dojmy - robustní ale velmi lehce ovladatelná

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl bych doporučil všem co chtějí pohodlnou motorku pro delší cestování.

Doplňky na motorce - rozšíření př.blatníku, blástry, přední štít GIVI, přešité sedlo

Dlouho jsem vybíral a zvažoval jaký stroj pořídit.
Při výběru jsem si urovnal co od motorky očekávám, jak a kde ji budu využívat a dle tohoto jsem zredukoval seznam na pár modelů a pár značek. Poté jsem pročetl snad vše o kladech i záporech vybraných modelů a nakonec se rozhodl pro BMW R1200RT a když už, tak jsem hledal s plnou výbavou.
V době výběru nebylo moc z čeho vybírat (u tohoto modelu) a z těch zbývajících nabídek, majitelé nereagovali na dotazy nebo druhý den inzerát zmizel z nabídky. Začal jsem tedy vybírat z nabídek modelů GS, které byly mnohem širší a ze třech vytipovaných moto jsem si pro jednu zajel. Motorku jsem kupoval od obchodníka a její původní majitel byl z Itálie. Ihned po pořízení jsem provedl kompletní výměnu náplní a filtrů včetně kompletní prohlídky všech částí.

První dojem: "ta jednička je dost rychlá" vyslovil jsem a přes spojku se snažil udělat otáčku na cestě. Po pár minutách jsem však ztratil zábrany trochu Géeso naklopit a hle, ono to šlo a k mému překvapení velice lehce a ovladatelně.

Řazení přesné, relativně tiché a brzdy perfektní. Stejně tak i odpružení k mé plné spokojenosti až mě to občas myšlenkově vede si zajet nějakou polní/lesní cestou i když mám obuté silniční gumy Pirelli Scorpion Trail II.

I po několika stovkách km ujetých v jednom kuse, jsem slezl bez únavy. Vždy mi během jízdy vykouzlí úsměv od ucha k uchu, což někomu z kolemjdoucích může připadat, že ten motorkář je "nějakej hráblej".

+ spolehlivost
+ počet servisních míst
+ jízdní komfort při delších cestách

- pořizovací cena

gulliver
gulliver napsal 23.12.17 v 20:51 10b.

Na co nejakou funglovku plnou elektroniky. GSo do roku 2012 je proste

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.07.17 v 00:09 10b.

XL600V
XL600V napsal 14.03.17 v 10:33 10b.

Ahoj jsem od ledna také vlastníkem stejného stroje ...nikdy jsem ho nechtěl ale nakonec k BMW dospěl.Takhle to začínalo Jawa 50 pionyr,MZ 150,Jawa 175,Jawa 250,Jawa 350-632,MZ 250..XL600V a XL 1000V

Toman87
Toman87 napsal 27.09.16 v 19:49

pěkný BMW

Toman87
Toman87 napsal 27.09.16 v 19:49 10b.