Yamaha Majesty 250 (2004)

Vlastník zuzur
Vloženo 26.9.2016
Aktualizováno 26.9.2016

Výměna za Kawasaki 500 GPZ. Přemýšlela jsem o skutru již delší dobu, chtěla jsem ale min 400 obsah, bylo mi to však rozmluveno. uvidíme časem, jak se Majesty projeví.

Motorka koupena od kedarfan (Kolín) - Jela jsem pro skútr 180 km, dle inzerátu a fotek měl být v super stavu, jenže,
sedačka trhaná lepená černou lepenkou, nikde nebyla zmínka že je padaný na obě strany tudéž odřený, apřední plexisklo ani nemluvím. jelikož už jsem pánovi na dálku poslala peníze na evidenční kontrolu atd , musela jsem vzít, za tu cenu nehorázné 26000 kč, a další opravy ani nemluvím kolik budou stát :-( je mi do breku, ale moje chyba . Jediné co souhlasilo dle inzerátu, byly nově udělané brzdy, a pneu v super stavu. Dále byl pán ochotný mi zapůjčit zelenou kartu na cestu.

První dojmy - Až na velmi silné kosmetické vady nejela holka špatně. Jela jsem na ní z Kolína až k nám za Klatovy. Sice když foukal vítr bylo to velmi znát. Já byla ofouknutá ani nemluvím, ale to bude zřejmě ta vada, kterou pán nenahlásil, že ji boural, a je jiné plexi, které je kratší a užší.

Chtěla jsem přejít na něco lehčího. jelikož nebyl již moc čas na silniční, kterou je třeba častěji protahovat aby se zahřála a projela. Začala jsem uvažovat nad skutry. Chtěla jsem opět něco silnějšího, ale bylo mi doporučeno, at si nic silného neberu, že je to potom opět jako silnička, kterou musím hodně protahovat. tak to vyrála aspon 250.
brzdy se mi moc nelíbí, připadá mi, jakoby nebrzdila, nevím zda jsem zvyklá že zmáčknu brzdu a stojím, ale tady má o hodně delší brzdnou dráhu.

zuzur
zuzur napsal 29.09.16 v 12:19

fatman - děkuji moc, ono jak se zjistilo předevčírem v servisu to nebude tak jednoduché, je třeba nové plexi a přední maska, nikdo neví až se to sundá, zda nebude muset být i nový předek aby bylo za co přichytit

Takže můj prvotní krok bude, přes inzeráty, protože ceny nových kusů je šílené,

Jinak jsem zatím spokojená, opravdu mi vyhovuje přidám a jedu sedí dobře, jen občas ty díry

fatman
fatman napsal 26.09.16 v 13:50 10b.

No...Většinou píšu:"Gratuluju", ale tady ti napíšu :"Cítím s tebou!"...
Drž se a dej si ji dokupy!
Já jsem taky tápal a před nedávnem zvolil taky 250 skůtr (Aprilia Atlantic).Turbulence za plexi jsem vyřešil nástavcem z plexi Givi Vario!
Jinak jsem byl, až na stav našich "silnic" se skútrem velmi spokojen!Někdy lituju, že jsem ho prodal...
Jako náplast na bolístku máš ode mě 10bodů!
Doufám, že ti bude dobře sloužit a až na tu kosmetiku nezklame