Suzuki GZ 250 Maruader (2005)

Vlastník Theodor01
Vloženo 8.9.2016
Aktualizováno 27.9.2017

Pohodová mašinka pro začátek, nezlobí a je moc hezká.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BB (Vysoké Mýto - Měst

První dojmy - Motorka padla hned do ruky, vede se skoro sama díky nízkému těžišti a lehkosti celé konstrukce, jen při opravdu ostrých zatáčkách to chce odhad, pocitově se jí moc zatáčet nechce, ale je to chopper tak je to asi normální. Jel jsem s ní rovnou asi 119km a naprostá pohoda i když se mi po dlouhé pauze ze začátku trochu klepou kolena .)

Motorku bych doporučil pro - Začátečníky, na rozježdění, pro holky a pro starší lidi co se občas chtějí projet na pohodu.

Maraudera jsem si na jaře vybral jako stroj pro začátek, tedy po novém osedlání mašiny po cca 15 letech abstinování, kdy jsem jezdil Jawu Trampa a sejmula mě Avie při couvání v jednosměrce. Takže po dlouhé době zase pod sebou cítím bublající motor a jsem tomu rád. Mimochodem Marauder byl snad za II.války Americký bombardér jen nevím, zda se to nějak vztahuje i na název této motorky. První svezení s mašinkou bylo trochu roztřesené a to nejen z důvodu, že jsem na tom dlouho neseděl, ale den před tím přespával u známé nedaleko Vysokého Mýta, kde jsem mašinu kupoval a ze samé radosti večer přebral, druhý den to bylo zlé a tak první naše společná cesta byla ve znamení klepajících se kolenou a bolení hlavy i když po pár ujetých kilometrech už to bylo dobré a cestu z Vysokého Mýta do Prahy jsme si s mašinkou užili dobře. Prostě kupovat motorku není jako kupovat rohlíky a musí se to oslavit :)

Marauder se cítí dobře hlavně na slušném asfaltu, díry mu moc nevoní s občas si připadám vytřesenej jak pytel brambor. Chce to na rozflákaných okreskách jezdit na pohodu. Maximálka 115Km/h není na 250 nic moc, jenže tahle mašinka je taková hračka za kterou se otočí kdejaká slečna a tak ani nemá cenu jezdit rychle, pak by jste jejich o obdivné pohledy přišli :) Prostě mašinka pro začátek, na pohodu a rozježdění. Nyní už mám cca po dvou měsících ujeto 4000km a zatím dobré.

Na dlouhé cestování to není, cestovní rychlost je kolem 80Km/h, při dlouhodobém zatížení vyšší rychlostí se motor trápí. Při maximálce se motorka celá rozklepe, jen jsem s ní z kopce i 120Km/h a připadal jsem si jako bych jel snad 300 za hodinu, takže opravdu zvolna jak se na chopper sluší a patří. Mám 188cm a vejdu se na ní i když je dělaná pro menší postavy. Sedlo je hodně nízko, motor je hlučnější, ale je to jednoválec. Do ostrých zatáček to chce trochu přemlouvání, klopí dobře jen v ostrých zatáčkách mám pocit, že díky dlouhému rozvoru mašinka protestuje. Za mokra jezdím opatrně jak na suchu drží parádně, tak na mokru i při pomalé jízdě už mi párkrát ustřelilo zadní kolo, ale možná je to díky použitým pneu. Trochu plave ale je to chopper a má trubkový rám, tak je to normální. Na Jawě to bylo o dost horší. Co dodat, jak budu jezdit něco přidám, nějakou tu recenzi a závady. Zatím jen leju benzín a mažu řetěz. Mašinka má zatím najeto 36000km.

Deník mašiny

Konec Září 2017, najeto cca 45000km, motorka je momentálně používána na cesty do práce 35km tam a 35 nazpátek tedy 70Km desetkrát do měsíce a drží a drží i když je to po dálnici, ale jezdím devadesát občas kilo na třičtrvtě plynu, tak jí šetřím jak se dá. Zjistil jsem, že má Sůza jen 3mm destičky a řetěz je vytahaný tady dost, tak půjde na výměnu až budou finance. Jinak žádné závady nejsou jen u mě, už je na mě moooc pomalá :D P.S. Jo a na dálnici se rozjela, dříve nechtěla jezdit jak s ní předchozí majitelé jezdili pořád pomalu, když jsem za to párkrát zatahal rozjela se a třeba při předjíždění kamiónu už jede pěkně i tachometrových 130km/h (odhadem 120?) jen to nesmí být do kopce, to jede stále 70-80-90Km/h dle prudkosti kopce, ale mám 105kg s nějakým chroustem nebo holkou by jela 15Kw dvěapůle asi lépe.

Bágio1969
Bágio1969 napsal 27.09.17 v 14:33 10b.

Moc hezká mašinka, přeju hodně štěstí a pohodu v sedle.

pajapaja
pajapaja napsal 09.09.16 v 20:06 8b.

krasavice ,jen co je pravda a co vím,ten motor by tě měl při slušné údržbě přežít.Tak si ji užij

fatman
fatman napsal 08.09.16 v 08:47 10b.

Gratuluju
Na pěkný pohodový solo svezení 250 úplně stačí...
10bodů a užij si ji
Klepající se kolena bych spíš viděl jako následek "Přespání u kamarádky":)

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 08.09.16 v 08:35 10b.

Parádní Sůza ,přeji pohodu v sedle.