Kentoya Viron 125 (2014)

Vlastník Berosh
Vloženo 5.9.2016
Aktualizováno 5.9.2016

Jedná se o Viron Sport 125cc 4T. Výborný požitek z jízdy, super ovladatelnost a dostačující výkon (zatím :D )

První dojmy - Poprvé, co jsem na tuhle designovou nádheru sedl, byl strach z velikosti, oproti mému vlastnímu skútru Zoom2. Ale po prvních pár metrech jsme si padli do oka, i do ruky :).

Skútr mám momentálně dlouhodobě půjčený, abych ho protáhnul, současný majitel přešel na silnější :) Hned při prvním pohledu mne uchvátily "motokrosové" řídítka. Doporučoval bych na všechny skútry, ovladatelnost je naprosto jinde. Najel jsem na něm zatím něco kolem 200km, ale jsem absolutně unešen. Jízda je hladká, v klidu, pěkně jde za plynem. Tichý 4T motor se z výfuku ozývá příjemným hlubším tónem. Podvozek zvládne bez problémů mě i mou přítelkyni, aniž by to bylo poznat na zrychlení (kromě kopců, samozřejmě).
Spotřeba se zatím pohybuje okolo 4-5 litrů na 100km, ale to jen pro to, že pořád tahám za heft a jezdím, co to jde :D Kromě uvolněného zadního brzdiče není poznat žádný problém.

Padli jsme si, jak už jsem řekl, do oka a hodně zvažuji na další sezonu nad definitivním přesednutím z Prdlíka na Virouna :)