Kentoya Viron 125 (2014)

Vlastník Micuda2
Vloženo 17.8.2014
Aktualizováno 12.6.2017

Kentoya Viron Sport 125 4T, po předchozím modelu stejné značky přesedlám na silnější stroj, když je možnost.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník)

Kentoya C5 125: Moc usedlá :-D

První dojmy - Motocykl jsem si vybral na první pohled, nikdy jsem na 125 ccm skůtru nejel tak jsem očekával velikou změnu z 50ccm, jen jsem otočil rukojetí hned jsem to dostal do ruky a už nepustil :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro uživatele 50ccm motorů, kteří již něco najezdili...do města i na delší projížďky to nebude tak zlé (časem upravím - zatím nejdelší cestování cca 130km bez problémů s pohodlím)

Doplňky na motorce - Bez doplňků

Již delší dobu jsem uvažoval o zakoupení silnějšího stroje místo mé 50 ccm skůtru...(již zcela nevhodný do Prahy a dá se říci skutečně nebezpečná záležitost když každý jezdí jako blázen).
Zavítal jsem do autorizovaného servisu a prodejce značky Kentoya a rozhlížel se po mnou nejdříve vybrané C5...bohužel nebyla skladem ani vystavená, za to jsem zmerčil Viron Sport 125 a Viron 125 (rozdíl v štítu a blinkrech u rukojeti).
Po domluvě s personálem jsem ji osedlal a jen tak juknul jak se na tom sedí...široká řídítka byla rozhodně plus, které se okamžitě potvrdili při jízdě.
13 palcová kola a kotouče na obou kolech bylo jen plus.
Pevné a přitom pohodlné sedadlo, které je dělené na dvě a dobře drží posed jezdce...pod sedačkou je místo jen tak tak na jednu otevřenou přilbu a rukavice.
Jako budík je umístěn digitál s modrým podsvícením, ketré je efektní a velmi příjemné.
Dvojice světel dostatečně posvítí na cestu ...integrované blinkry nikde nečouhají a nepřekáží...integrovaný tunel u nohou sice trochu ukrajuje místo,ale za to je zde přístup k baterii...hliníkové nášlapy jsou super a dojmově pevnější styl.
Po dolití litru benzínu poprvé startuji a hned se mi zalíbil zvuk, který je hluboký a kultivovaný (model má sportovní výfuk), není hlučný čí přímo řvoucí.
Při prvním otočení plynu cítím pod zadkem 125ccm a jízda je velmi svižná, dle manuálu,ale nepřekračuji rychlost z důvodu 0 najetých kilometrů a zajíždění má být pozvolné...řítím se 50km rychlostí a rukojeť je otočena o cca 1/4.
Tankuji necelých 5 litrů do celkového objemu nádrže (6 l).
Zpočátku si dávám pozor na čínských pneumatikách neb jsou nové a neojeté...
Nyní mám již 150km najeto a pomalu si dovolím zvyšovat rychlost na 60km...
Jízda je klidná, otřesy minimální, brzdy zpočátku mrtvější už se dostávají do formy a brzdí víc a víc.
Jízda na mokru je v pohodě a dvojice tlumičů drží stopu s přehledem.
Pro málo najetých KM zatím bez servisní prohlídky a poruch.
Kontrola celého stroje byla nutná, pár nutných dotažení šroubů a je stroj připraven. - Tím samozřejmě nechci potvrdit, že pokud je to Čína tak je to špatně!!
Kontroloval bych takto každý model.
260km - zdá se mi to, ale je to již hladší chod...

425 Km - servisní kotrola. Výměna motorového oleje Castrol Power 1 10W-40, výměna oleje SAF X 75W-140, servisní práce, cena s DPH 930,-Kč

960 Km - žádný nutný zásah (zjištěno, že kolem rychlosti 60 Km/hod jsou mírné vibrace, které po rychloti 80 Km/hod zcela utichnou - asi vibrace řemenu variátoru)

2850 Km - začíná zlobit budík (problikává, kabeláž O.K. takže asi chyba uvnitř), více sjeté zadní destičky, jinak vše o.k., půjde na servis, kde měla být ve 2000Km, potom budu chytřejší.
Servisováno: kontrola elektroinstalace, výměna zadních destiček, výměna oleje, kontrola el.startéru - chyba v kontaktu u páky zadní brzdy, cena s DPH 2.200,-Kč

4321 Km - servis, kontrola variátoru, řemenu a válečků (pouze vyčištění vše O.K.), kontrola nožního startování (výměna páky a lože), doplnění poztrácených šroubů z kapotáže...cena s DPH 1.500,-Kč

5200 Km - servis, moped přestal jet a ne a ne ho nastartovat, vše funguje a točí, odtah do nejbližšího servisu a po chvilce zjištění, magneto.
Výměna za nový a kompletní cena servisního zásahu 2200,-Kč

5600 Km - PRODÁNO

stařík62
stařík62 napsal 21.08.14 v 14:38

Mám po Praze nalítáno na skútru asi 35tkm (mesík nejsem). Přeju taky hodně zábavy v pražským provozu.

pajapaja
pajapaja napsal 20.08.14 v 16:44

přeju hodně šťastných km .A doplňuj informace