Yamaha FZS 600 Fazer (2004)

Vlastník Qual
Vloženo 30.7.2016
Aktualizováno 30.7.2016

Po Yamaze XJ 600 jsem se rozhodl že další motorkou bude sportovní cesták a volba padla na Fazera

První dojmy - Po Yamaze XJ 600 to byla o dost živětší motorka a pro mě těch 98 koní bylo znatelných. Ale nnic čeho bych se zalekl. V nízkých otáščkách je to celkem rozumná motorka a nad 8 tisíc se z ní stává trochu bestie :)

Chtěl jsem si vybrat cestovní motorku, ale nechtěl jsem prozatím vyloženě cesťáka a tak volba padla na Fazera s kterým se můžu i trochu vyblbnout když na to příjde. Po předchozí motorce (na lepší se prostě zvyká lépe) si nemůžu stěžovat :). Po na jetí 4 000 km můžu lépe hodnotit. Co se týče rychlosti, tak ta je pro mě dostačující (možná, že se bojím jen víc přidat) na předjíždění ideální, akorát pokud se chce pořádně předjet, musí se s kvaltama dolů, jinak ta akcelerace je mizerná. Co se týče vyšší rychlosti (okolo těch 130 - 140 km/hod), musí se člověk více schovat za ten štítek, jinak mu to pěkně hází s hlavou. V klopení zatáček nejsem mistr, ale podle mě se Fazer krásně ovládá. Nejhorší pro mě je sedlo. Z předchozího Xjčka mě zadek vůbec nebolel :) to jsem nevěděl že jsem ujel víc jak 300 km a nic jsem necítil a na fazerovi jsem již při koupení motorky a převozu domů tak po 50 km citil jak mě na tom sedle tlačí zadek. Nejhorší asi bylo těch 1350 km do alp a zpátky tam moje a spolujezdcova sedací část protrpěla. Vím co bude další incvesticí do motorky a to pohodlné cestovní sedlo. Motorku jsem kupoval a měla najeto necelých 14000 km a měla k dispozici tři kufry. Při cestě do alp se spolujezdcem 53 kg a s kuframa cca 45 kg byla spotřeba v průměru 4,7 l/100km.

pelito
pelito napsal 31.07.16 v 09:55 10b.