Malaguti Madison 250 (2006)

Vlastník KAREL_PLAY3
Vloženo 31.5.2016
Aktualizováno 26.2.2023

Vloženo: 30.12.2016, Uskutečněno: 29.12.2016, Stav tachometru: 47950 km, Zhlédnuto: 27x

Jelikož už jsem se nemohl dívat na povrchový reznutí mýho originálního výfuku, který jsem zhruba před třičtvrtě rokem upravoval (použita vypalovací barva ve spreji a "vypáleno" běžícím motorem), tak jsem využil včerejšího nevlídnýho počasí a výfuk demontoval. Proběhlo očištění a odmaštění..

Tentokrát jsem ovšem nesáhl po spreji, ale zvolil jsem variantu "hrátky se štětkou". Koupil jsem silikonovou vypalovací barvu ALUKSYL, výfuku dopřál 2 vrstvy a podle pokynů nechal 5 hodin uležet :)

Poté jsem všechno namontoval na své původní místo a začal jsem opět "vypalovat" běžícím motorem. Osobně nejsem zrovna přesvědčený o správnosti tohohle postupu, ale nic, čím bych mohl výfuk vypalovat teplotou 250°C a to po dobu 15 minut jsem po ruce neměl..

Jestli i tahle barva během sezóny 2017 sleze, tak si asi někde zapůjčím horkovzdušnou pistoli, abych dodržel správný postup při finální úpravě vypalovací barvy a potom snad už konečně bude všechno tak jak má být. Ještě mě napadlo, že ve firmě máme kromě pecí, který jedou na 1250°C i jednu mršku, která vypaluje "jen" na 250-300°C, hmm. Na závěr je tady ještě jedna varianta a tou je zakoupení nějakýho toho nerezovýho kousku zvučnýho jména, ale pravdou je, že za tu cenu bych si raději vyrazil na svojí první týdenní dovolenou k moři...no, uvidíme v příštím roce

KAREL_PLAY3 (34) napsal 21.02.2017 v 16:26

Ahoj Ivane

No, ten sprej, který jsem použil původně, tak ten mě nijak zvlášť nenadchnul, protože neuběhlo ani půl roku, prodělal jsem několik jízd v dešti a výfuk "kvetl" jako jarním sluncem vyhřátá louka v Alpách

Jsem toho názoru, že když se dodrží správný postup při vypalování (ne motorem), tak by to asi nakonec drželo jako přikovaný a povrchová rez by neměla šanci, ale to jsem neudělal, takže to dopadlo, tak jak to dopadlo. Tak snad to Tobě vyjde lépe Hezký den

compaqjuan (0) napsal 19.02.2017 v 22:49

Čau chlape

Čeká mě podobnej zákrok na skútru. Chci zkusit sprej na kamna co jsi použil prvně. Jak dlouho to vydrželo? Díky Ivan

KAREL_PLAY3 (34) napsal 30.12.2016 v 19:42

elvis78 (133) napsal 30.12.2016 v 14:00

• Ze života Pana Mopadžiho 7

Zima byla trochu chladnější, i v nížinách napadl nějaký ten sníh a to je jen a jen dobře. Ovšem co naplat, chodit se dívat na stroj pod zasněženou plachtou, to není úplně nejveselejší záležitost, takže jsem rád, že už ta

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.05.2018
    Uskutečněno: 01.05.2018
  • Ze života Pana Mopadžiho 6

Léto je v plným proudu, pořád se kolem nás něco děje a tak uzrál čas přihodit nějakou tu novinku do deníku mýho stroje. V průběhu předchozích 2-3 měsíců jsem Panu Mopadžimu dopřál výměnu několika dílů, došlo i na pravide

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.07.2017
    Uskutečněno: 21.07.2017
  • Ze života Pana Mopadžiho 5

Tak jako spousta jiných moto nadšenců, i já dumám nad dovolenou u moře "v jedný stopě" a taktéž přemýšlím o tom, zda-li se na cestu vydat sám nebo ve více lidech. Obě varianty mají výhody i určitý nevýhody, ale pokud byc

Typ: Dovolená
    Vloženo: 22.04.2017