Malaguti Madison 250 (2006)

Vlastník KAREL_PLAY3
Vloženo 31.5.2016
Aktualizováno 26.2.2023

Ze života Pana Mopadžiho 7

Vloženo: 29.05.2018, Uskutečněno: 01.05.2018, Stav tachometru: 56500 km, Zhlédnuto: 28x

Zima byla trochu chladnější, i v nížinách napadl nějaký ten sníh a to je jen a jen dobře. Ovšem co naplat, chodit se dívat na stroj pod zasněženou plachtou, to není úplně nejveselejší záležitost, takže jsem rád, že už tady máme opět jaro a co nevidět dorazí i léto, alespoň podle kalendáře

Takže hurá od března na silnice? No, tak rychle to bohužel nešlo, minimálně ne u mě. Letošní rok se můj první výjezd trochu protáhl a to díky několika událostem, který jsem nemohl příliš ovlivnit. Na silnice jsem nakonec vyjel nedávno, zhruba v polovině května. Ale popořadě. Jelikož jsem měl v srpnu minulýho roku menší nehodu (položení při projíždění Grossglocknerský vysokohorský silnice směrem k Jadranu), tak můj stroj čekala oprava laku, kterou jsem plánoval právě na blížící se zimu..

O tři měsíce později, v listopadu 2017 mi ještě za jízdy "explodoval" výfuk, respektive jeho svod, těsně pod hlavou motoru a to byl konec mojí moto sezóny. Prostě se ta "trubka" v ohybu roztrhla do tvaru oloupanýho banánu a bylo vymalováno. Ale není se čemu divit, ten 12 let starý výfuk byl už značně rezavějící, takže vlastně nic nečekanýho. Navíc konečný destrukci svodu pomohla asi i omotávka nehořlavou textilií, kterou jsem půl roku předtím na svod instaloval..

Stál jsem před rozhodnutím, co dál. Objednat z Itálie nový originální ocelový výfuk za 5 tisíc Kč nebo zkusit "splašit" jen použitý svod za pár korun a tlumič si nechat původní? Ale jako vždycky to dopadlo, tak jak to dopadá po každý - nový je holt nový. Tak mě tak napadá, ještě pár nových dílů a můj dvanáctiletý Madison bude ve stavu jako by včera opustil fabriku

Před objednáním originálního výfuku (svod + tlumič) jsem ještě na konci zimy brouzdal po internetu a objevil jsem nerezový, sportovně se tvářící výfuk od firmy GPR a to za cenu jako ocelový originál. No, nebudu Vám nic nalhávat, když jsem zjistil, že je určený i na Madison 250, tak mě zaplavila vlna eufórie a já ho hned z Itálie objednal. Do týdne byl doma a já se těšil, až ho zkusíme namontovat..

Ale jak je u mě zvykem, ne všechno jde jako po másle. Do servisu jsem se strojem vyrazil až na konci dubna, tedy skoro dva měsíce po koupi výfuku a tam jsme zjistili jednu nepříjemnost a to podstatnou. Můj stroj je sice Malaguti Madison 250, ovšem model 250 RS (motor Piaggio) a tak svod nesedí, nelze namontovat! Jestli jsem byl nasraný? No, zkuste si tipnout

Nezbylo nic jinýho, než sklopit uši a objednat originální ocelový výfuk, který dorazil z Itálie do týdne a v naprostým pořádku, tak jako vždy. Moje peněženka ovšem z týhle výfukový story moc nadšená nebyla, protože byla díky nákupu 2 výfuků hnedle o 10 tisíc korun lehčí. Ale nedá se nic dělat, dokud nejde o život. Pokud by na tenhle výfuk někdo narazil a chtěl si ho koupit, tak dle popisu je určený například na stroje YAMAHA MAJESTY 250 , MBK SKYLINER , BENELLI VELVET 250 , MALAGUTI PASSWORD 250 a MALAGUTI MADISON 250 , vše motorizace s motory Minarelli, nikoliv Piaggio..

Takže oprava laku zamnou, nový výfuk namontován, nový obutí je taky na místě, nový náplně doplněný a tím pádem už i pro mě a Pana Mopadžiho začala letošní moto sezóna...KONEČNĚ

Teď už mi nezbývá než nám všem popřát spoustu bezvadných zážitků na vyjížďkách, nepříjemnosti ať se všem obloukem vyhýbají a třeba někdy na cestách, ahoj

elvis78 (133) napsal 01.06.2018 v 07:32

no, škoda ale peněz teda řádně.Tak a ty už ale jezdíš
já nee

KAREL_PLAY3 (34) napsal 31.05.2018 v 12:33

Tak výfuk se mi moc líbil, designově by si s mým strojem notoval, ale bohužel

Jinak s tím zavařením v práci je to určitě fajné, mít k dispozici dobrou "servisní výbavu" je k nezaplacení. Ovšem u mě už by zavaření nic neřešilo, jelikož byl původní svod totálně prorezlej. Ale naštvání mě už přešlo a teď už jenom ten pěknej "vejfuck" poslat do světa. Nejen proto, aby z něho měl někdo další radost a užitek, ale i proto, abych já o něho pořád nezakopával

elvis78 (133) napsal 30.05.2018 v 19:44

tak parádní vejfuck Jinak mě na Scarabeu popraskal svod hned za přírubou a u lamdby. Ještě že máme čim to v práci zavařit

• Ze života Pana Mopadžiho 6

Léto je v plným proudu, pořád se kolem nás něco děje a tak uzrál čas přihodit nějakou tu novinku do deníku mýho stroje. V průběhu předchozích 2-3 měsíců jsem Panu Mopadžimu dopřál výměnu několika dílů, došlo i na pravide

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.07.2017
    Uskutečněno: 21.07.2017
  • Ze života Pana Mopadžiho 5

Tak jako spousta jiných moto nadšenců, i já dumám nad dovolenou u moře "v jedný stopě" a taktéž přemýšlím o tom, zda-li se na cestu vydat sám nebo ve více lidech. Obě varianty mají výhody i určitý nevýhody, ale pokud byc

Typ: Dovolená
    Vloženo: 22.04.2017
    Uskutečněno: 22.04.2017
  • Ze života Pana Mopadžiho 4

Tak tady konečně máme to vytoužený jaro (i když počasí je stále lehce aprílový) a to je pro příznivce "jedný stopy" znamení, že je nejvyšší čas pohnout pozadím a dokončit přípravy svých strojů na novou moto sezónu. Pevně

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.04.2017