Ducati 749 (2004)

Vlastník Dave27
Vloženo 29.5.2016
Aktualizováno 6.9.2016

Pro mě další ze splněných snů z rodiny Ducati :)

První dojmy - Dost tvrdá sedačka, ale zvykl jsem si hodně rychle. Jinak prostě dokonalost

K motorce jsem se dostal klasicky tím způsobem, že jsem chtěl vlastně úplně něco jiného...Původní podmínky které jsem si zadal byly jednoduché, Ducati se serviskou a ve 100% stavu. Ve chvíli kdy jsem měl v hledáčku už pouze dva kusy: S2R a ST3, obě v perfekt stavu, tak se objevila tahle 749...No a vzhledem k tomu, že jsem se do ní zamiloval už jako malej dukatista na motosalonu někdy v roce 2003, a pořád je to pro mě jedna ze tří nejhezčích Ducati=motorek celkově (po Panigale a 916), šly podmínky stranou a vyrazil jsem pro 749 bez servisky a vcelku neznámém stavu.
Nejdřív jsem z ní byl nadšený. Přestože při prvním sjetí na 999 mi přišla sedačka víc než hrozná, teď mi nedělalo problém uject 400km v kuse, vykuchané origo výfuky měly víc než dokonalý zvuk a vzhledově jsem byl z motorky uplně mimo. Bohužel, motorka při koupi nebyla v úplně 100% stavu, což jsem věděl, ale pak se k tomu začali nabalovat další věci a já si uvědomil, že ačkoliv jsem měl našetřený peníze, prostě to nebylo dost na to abych jí mohl dopřát tak jak bych chtěl. Zjistil jsem že kotouče už se nedají srovnat, že na spojce není špatný jen váleček který jsem vyměnil, že servis mě vyjde dráž než jsem si spočítal a ještě mi komplet odešly brzdy na mém trackday autě. No a ve chvíli kdy se spojili všechny tyhle faktory, bylo jasno že se asi budem muset rozloučit, a na Ducati si ještě budu muset zase tak rok(snad) počkat.
Přestože jsem na tom něco prodělal, určitě nelituju toho, že jsem jí měl a že si můžu odškrnout další splněný sen. Je to nádherná motorka, super zvuk, konečně suchá spojka, jízdní vlastnosti Ducati, budíky včetně laptimeru atd..., dostatečný výkon. Samozřejmě nedostatečný pro ten typ lidí, co mají motorku aby mohli v hospodě vyprávět kde všude jeli 300 :) Jedinou nevýhodu bych asi viděl v prostoru pod sedačkou, kam se nedá dát fakt nic, ani ta lékárnička. Teď mi nezbývá než utírat zavistivý slzy kdykoliv potkám na silnici Ducati, a doufám že příští rok už mi to konečně s Duc vyjde zase :)

Normik
Normik napsal 01.06.16 v 20:41 9b.

Jó to znám, někdy se ale vyplatí počkat a tato Duc za to stojí :)

Bothrops
Bothrops napsal 01.06.16 v 14:05 10b.

Prekrasnej stroj, snad Ti to tedy vyjde co nejdriv. Ps. srdceryvny pribeh