Jawa Velorex 250/16 (1957)

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 14.5.2016
Aktualizováno 3.7.2018

Vloženo: 03.07.2018, Uskutečněno: 03.07.2018, Zhlédnuto: 47x

Tak předsevzetí, které jsem si dal začátkem dubna se mi nakonec podařilo uskutečnit. Stihnout Veteranfest ve Slavkově u Brna 2018.

Z počátku cesta, dlouhá 65km, ubíhala velice dobře. Dokunce se mi zdálo, že motor se uvolnil a zvládal držet 50-60km/h stabilně na čtverku i v mírných stoupáních. A to jsme prosím jeli ve dvou a celkem naloženi.
Zrada se objevila až v dlouém stoupání před serpentýnami mezi Slavkovem a Rousínovem, kdy se motor přehřál a museli jsme zastavit, než se náležitě ochladí. Cesta ke Slavkovu pak proběhla bez větších komplikací.
Ty ovšem nasaly hned za cedulí, hlásající příjezd do města. organizátoři dopravu těžce nezvládli a asi i podcenili. Trasu od serpentin k zámku (znalí ví, že je to cca půl kilometru) jsme nakonec projeli až takřka za hodinu. Aby taky ne, když milí organizátoři nechali až k zámku najíždět dohromady vozidla vystavovatelů i návštěvníků. Odstavné parkovistě bylo totiž zřízeno hned u zámku. Prostě chaos..
Toto poskakování po centimetrech se Pepíkovi přestalo brzo líbit a tak si řekl, že na to kašle a dál nejede. Nedivím se, na motor i spojku to byl nápor.
V koloně to problém nebyl. Prostě jsme vylezli a vycházkovým tempem jsme ho dostrkali až k zámku, kde se objevil další problém. Registrace vozidel probíhaly už při samotném vjezdu do areálu, takže se popojíždělo i u vjezdu do parku. Kdo Slavkov zná, tak ví, že do zámku vede poměrně nepříjemný kopec, dlážděný kočičími hlavami. Vyjet by šel na jedničku s rozjezdem, ale rozjet se na něm s 250ccm motorem je bez šance.
Proto příjezd nebyl příliš slavnostní. Na laně nás vytáhla posátka moskviče, za což jí ještě i teď dodatečně děkuji.
Jinak akce proběhla zdárně, počasí přálo, akce se vydařila..

bakalus (2) napsal 30.07.2018 v 16:47

Já už takové akce nemusím, loni v Holešově to bylo podobně, když dopravu ne-řídila asi banda bezdomovců ve vestách, prostě chaos a zacpané město už v 6.00.

pp377 (2) napsal 09.07.2018 v 20:41

Gratulace a klobouk dolů.

jawarmaniak (4) napsal 03.07.2018 v 14:27

třeba příště

udinar (40) napsal 03.07.2018 v 11:23

Kdyby jsi jel na náš sraz, tak jsi nemusel popojíždět v koloně a mohl jsi se pořádně projet. Jinak máš to moc hezky udělané

• Kolečko se polámalo, mnoho škody nadělalo

Tak a máme tu první větší hapala. Jel jsem z Brna na chalupu. Měl jsem za sebou už více, jak 60km a domů mi zbývalo asi 8km. Motor táhnul, jak blázen, až jsem sám sebe musel krotit a nehnát se na plný plyn. Sluníčko s

Typ: Havárie
    Vloženo: 15.07.2019
    Uskutečněno: 12.07.2019
  • Menší ohlédnutí za uplynulými dvěma roky

Sestříhal jsem uplynulé dva roky života.. Snad se bude líbit. https://youtu.be/F5gGE2V8nvg

Typ: Oprava
    Vloženo: 30.07.2018
    Uskutečněno: 30.07.2018
  • Hurá na silnici

Minulý týden jsem dolakoval blatniky, namontoval sterač a vyrobil kryt na akumulátor. Minulý čtvrtek jsme s Pepikem úspěšně absolvovali STK bez jakekoliv závady a v pátek jsem tak mohl na DI vytáhnout SPZ z depozitu. M

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.06.2018