Yamaha YZF-R1 (2008)

Vlastník Teddy_NB
Vloženo 12.4.2016
Aktualizováno 12.6.2017

Asi k erjedničce není potřeba toho moc říkat,všude je toho kopec popsanýho. Pro mě pěkná,dostupná mašina.Moje volba.

Motorka koupena od FIRMA:Automotospeed (Češnovice)

První dojmy - První dojmy byli tak nějak dle očekávání. Nebylo moc věcí,co by mohlo překvapit nebo zaskočit. Možná od těch opěvovaných radiálních šestipístků bych čekal něco víc. Pro srovnání se mi zdá,že to brzdí cca stejně,néli hůř, jako čtyřpístkové monobloky z předchozího modelu R1.

Motorku bych doporučil pro - To musí posoudit každej sám

Doplňky na motorce - Nějaký zlatý doplňky, jako je nádobka na brzdovku, víčko oleje, proužky na kolech,polepy na přání, páčky Titax, držák RZ, výfuky Yoshimura atd.
Černý plégo,Karbon kryty kyvky,hefty,zlatý 90 ventilky na kolech atd atd.

Jelikož moje bejvalý RSV1000R dojezdilo na motor, bylo na čase se poohlídnout po něčem jiným. Dopředu bylo jasný, že to bude návrat k R4 , ne že by mi dvouvál nevyhovoval, ale v mým cenovým rozmezí nebylo nic schopnýho a opět RSV, ač třeba novější,factory jsem už nechtěl.
Takže klasika rozhodování ,K6 GsxR, Zx 10R, YZF R1...
No a jelikož mě to nejvíc táhne k Yamaze a Kawu a Suzu už jezděj kámoši, bylo rozhodnuto - R1 04-06.
Jenže moc toho nebylo a novější model mě začínal brát čímdál víc (ikdyž pro laika není tolik rozdílnej), tak jsem byl nakonec na cestě do budějovic pro tenhle kus.
Tvářila se sice trochu zanedbaně, jako kdyby dýl stála, ale to nebylo rozhodující.
Celkově vypadá na pěknej kousek s reálnými 28t.km

Olej a filtry jsem udělal, základní očistec taky dostala, tak už čeká jen na přední destičky, gumu a nějaký blbůstky.

Teď na ní mám najeto cca 1000km na dosluhující přední pneu, takže toho moc nejde říct. Jen že jezdecká pozice je pohodlná, nebál bych se na ní jet někam dál, výkon dostačuje a spotřeba při cestovním tempu rozumná, od brzd jsem čekal trochu víc, ale třeba se to změní s novýma deskama, ani nevím co tam je... Ale jakože nebrzděj špatně, to zas ne. Navíc po dvou letech na Aprilce konečně brzdím i zadkem =) No a v neposlední řadě to docela dost topí od motoru, vejfuků.
Ale celkově jsem spokojenej.

EDIT Červen 2017: Tak už na holce mám asi 8t.km a zatím si nemůžu stěžovat na nic. Teď obuto Na Michelin Power Cup EVO 190/55 a jako to funguje skvěle.Pěkně to maluje a lepí =) Zatím bych kromě za 1000RR od Béemwé asi neměnil za nic =)

Kamikadze-Ace
Kamikadze-Ace napsal 13.12.19 v 13:29 10b.

Máťa123
Máťa123 napsal 12.06.17 v 15:27 10b.

ZZilvi
ZZilvi napsal 17.04.16 v 17:01 10b.

Krásná střela

Brukev
Brukev napsal 14.04.16 v 13:16 10b.

Kurňa ta je pěkná

Jacek_18
Jacek_18 napsal 13.04.16 v 19:56 10b.

Pěkná , moc pěkná .. 10b