Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 24.06.2018, Uskutečněno: 23.06.2018, Zhlédnuto: 7x

130 km

Přestože začalo astronomické léto, nedá se říct, že by sobota vypadala na ideální den pro vyjížďku na motorce. Ráno bylo lehce přes deset stupňů nad nulou, celé nebe se halilo do šedých dešťových mraků a předpověď počasí hlásila přeháňky na celý den. Máme ale volno a touha po motorce je příliš silná, než abychom nechali Šedivku zahálet. Čekáme pouze na vhodný okamžik. Ten nastal v poledne. Meteoradar nikde v blízkém okolí nehlásí déšť a když se hodně oblečeme, snad to neodstonáme.

Pro začátek míříme přes Slivenec, Chuchli a Břežanské údolí do Jílového u Prahy. Jak už to tak bývá, většinu našich oblíbených moto zatáček udává tempo řidič pomalého auta před námi! Už si na to pomalu začínám zvykat…

Z Kamenného Újezdu jedeme podél řeky do Týnce nad Sázavou. Lidl u mostu nás zlákal na malou občerstvovací přestávku. Chvílemi lehce mrholí. Horší je ovšem vlezlý, vlhký chlad, který nám za jízdy proniká přes mnoho teplých vrstev až ke kůži. Zdá se, že většina motorkářů pochopila, že dnes to nemá cenu, protože jsme jich na uplynulých čtyřiceti kilometrech potkali pět, nebo šest.

Kousek za Týncem děláme další malou zastávku. Tentokrát jsou důvodem výtečné třešně. Ještě před Benešovem otáčíme motorku na západ. Dost bylo zimy, je čas k pomalému ústupu! U Dunávického rybníka projíždíme (přes zákaz vjezdu) uzavřenou hráz. Mají tu betonové zátarasy, které jdou ale snadno objet. Přeci se nebudeme vracet do Týnce, to dá rozum! S mírnou pomocí mapy kličkujeme mezi poli a pastvinami až ke Slapské přehradě. Odtud jedeme do Štěchovic a dál na sever ku Praze.

Silnice vedoucí podél Vranské přehrady je už delší dobu v obležení dělníků pracujících na zabezpečení proti padajícímu kamení. Dnes tu máme malé zpestření v podobě řízeného sesuvu. Kamennou lavinu vidíme dnes poprvé. Sice z dálky, ale i tak docela dobrý!

Na chvíli ještě stavíme u soutoku Vltavy s Berounkou. Mám tady vyhlídnuté místo na nějaké fotky, ale dnes (ostatně jako skoro vždy), tu sídlí rybáři. Snad se zadaří jindy… Domů jedeme přes Radotín a Zadní Kopaninu. Když nepočítám drobné mrholení někde u Sázavy, počasí nám nakonec docela přálo. Takže pohoda!

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023